Barbara Jaros| 

Dzisiaj w TV znakomita sensacja. Na tym filmie obgryza się paznokcie

24

W "Monachium" Steven Spielberg, znany głównie z filmów rozrywkowych, podjął udaną próbę zmierzenia się z poważną tematyką. Efektem jest solidne, trzymające w napięciu polityczne kino sensacyjne.

Dzisiaj w TV znakomita sensacja. Na tym filmie obgryza się paznokcie
(Materiały prasowe)

Film opowiada o wydarzeniach, które w 1972 roku wstrząsnęły światem. W pierwszym scenach widzimy porwanie przez palestyńskich terrorystów 11 izraelskich sportowców olimpijskich. W wyniku nieudolnej próby odbicia zakładników giną zarówno oni, jak i zamachowcy. Premier Izraela powołuje tajną grupę agentów, którzy mają odnaleźć i zabić organizatorów ataku.

Na jej czele staje młody Avner (Eric Bana). Widząc krwawe konsekwencje swoich działań, wrażliwy agent zaczyna zadręczać się wątpliwościami. I chociaż jego rozterki są przedstawione w sposób mało finezyjny, w ostatecznym rozrachunku obraz skutecznie broni się zarówno w warstwie narracyjnej, jak i realizacyjnej.

*"Monachium" jest naszpikowane perfekcyjnymi scenami akcji. * Niektóre z nich ogląda się dosłownie obgryzając paznokcie ze zdenerwowania. Napięcie potęguje dodatkowo muzyka Johna Williamsa. Obraz jest świetnie zmontowany, a jego przygnębiający klimat budują niebanalne zdjęcia Janusza Kamińskiego - polskiego operatora uważanego jednego z najlepszych na świecie.

Zobacz także: "Monachium", Cinemax 2, 20:30

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: 7 uczuć - wideo wywiad z Robertem Więckiewiczem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić