o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Egipt bezpieczniejszy od Polski. Wyniki globalnego badania Instytutu Gallupa

39
Podziel się

Sondaż przeprowadzony w blisko 150 krajach świata może mocno zaskakiwać, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę opinię Polaków o poziomie bezpieczeństwa w Egipcie. Kraj faraonów uplasował się dużo wyżej od nas.

Egipt bezpieczniejszy od Polski. Wyniki globalnego badania Instytutu Gallupa
(Reuters)
bECTHXIl

Polska uzyskała 82 punkty, a Egipt dostał 88 puntów w badaniu Gallupa. Maksymalnie można było zdobyć 100 punktów. Nasz kraj znalazł się na 42. miejscu zestawienia. Państwo ze stolicą w Kairze wyprzedziło Polskę i to niemało. Egipt zajął 16. miejsce. Mieszkańcy ocenili, że poziom bezpieczeństwa jest tam na poziomie podobnym jak w Danii, Holandii czy Luksemburgu (wszystkie te państwa mają identyczną liczbę punktów co Egipt).

Trzeba jednak podkreślić, że po kilka krajów uzyskało identyczne wyniki. O poszczególnych miejscach decydowały ułamki. Taką samą liczbę punktów zdobyły państwa i przed, i za Polską w rankingu (Chorwacja, Izrael, Mauritius, Bangladesz, Filipiny, Serbia, Australia, Korea Południowa, Rumunia, Iran i Sri Lanka).

Jak wypadli nasi sąsiedzi? Niemcy mają 85 punktów, Czechy o jeden mniej, Słowacja - 83 punkty. Ukraina wypadła dużo słabiej (69 punktów), na co ma zdecydowany wpływ wojenna sytuacja na wschodzie. Litwa uzyskała 79 punktów.

bECTHXIn

Ranking wygrał Singapur z rekordową liczbą 97 punktów. Drugie miejsce przypadło Norwegii (93 punkty), a trzecie Islandii, która uzyskała w badaniu identyczny wynik (93 punkty). Czwarta jest Finlandia (również 93 punkty), a na piątym miejscu wylądował Uzbekistan (91 punktów).

Zobacz także: Zobacz także: "To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka". Absurdalne szkolenie policjantów

Najmniej bezpiecznym krajem świata jest Wenezuela. W państwie ze stolicą w Caracas wrze od dłuższego czasu. Ludzie protestujący przeciw władzom giną na ulicach od policyjnych kul. W miastach szerzy się bezprawie, rządzą gangi. Nic zatem dziwnego, że Wenezuelczycy nie czują się bezpiecznie. Przedostatnie miejsce należy do Afganistanu (jeden punkt więcej od Wenezueli).

bECTHXIt

Przedstawiciele instytutu odwiedzili 142 kraje na świecie. Pytali mieszkańców o ich poczucie bezpieczeństwa. Ankietowani odpowiadali na pytania, czy boją się wychodzić nocą z domu, czy padli kiedykolwiek ofiarą przestępstwa, o zaufanie do lokalnej policji. Wysłannicy ośrodka badawczego odwiedzili w sumie 148 tysięcy dorosłych ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECTHXIO
KOMENTARZE
(39)
Re
3 lata temu
Bajerski nie bajeruj bo głupstwa piszesz jak zwykle
My
3 lata temu
Bzdury piszecie, wypowiedzi ludzi o poczuciu bezpieczeństwa są nieadekwatne do stanu faktycznego i można je zafałszować, ważne jest co mówią statystyki policyjne, a te wskazują, że jesteśmy najbezpieczniejszym krajem w Europie
okular
3 lata temu
I co na to harcerzyki Duda, Morawiecki i ten.... Błaszczyk?
bECTHXIP
Alibaba
3 lata temu
A co spadł w Egipcie popyt na wczasy ?
mvm
3 lata temu
99% Egipcjanek to ofiary molestowania seksualnego. Niedawno w bialy dzien w srodku miasta omal nie zgwalcili bialej dziennikarki metoda znana z Sylwestra w Kolonii. Po zboju bezpieczny kraj.
pl
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
gość
3 lata temu
Tak, ale te badania były przeprowadzane na terenach enklaw turystycznych, gdzie Egipcjanie mają ograniczony dostęp. Natomiast mężczyznę jak mężczyznę, ale czy bezpieczna by była samotna kobieta np. na ulicach Kairu?
Pech
3 lata temu
A tu to damy
abc
3 lata temu
" Egipt dostał 88 puntów" ;)
yhhh
3 lata temu
a czy wśród pytanych w Egipcie, były kobiety, a jeśli tak, to czy mówiąc o bezpieczeństwie miały na myśli, że mogą wyjść, o każdej porze dnia i nocy same czy ze swoją męską obstawą?
666
3 lata temu
propagandowy bełkot
Seneka
3 lata temu
A poza tym co jeszcze dolega ?
DoktórProfesó...
3 lata temu
Baranki oj baranki. To sondaż subiektywnej opinii pewnej grupy obywateli. Nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym. Poza tym to, co dla Egipcjanina jest już bezpieczeństwem, dla Polaka może być krokiem od barbarzyństwa. Myślcie zamiast łykać.
bECTHXIH
tadek
3 lata temu
Niemcy i Egipt to już jedna kultura
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić