REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka27.11.19 (18:09)

Egzekucja przez powieszenie. Sąd bezlitosny dla islamistów

Egzekucja - zdecydował sąd w Dhace. Na karę śmierci skazał siedmiu islamistów oskarżonych o współudział w zamachu terrorystycznym w kawiarni w Bangladeszu w 2016 r. Zginęły wówczas 22 osoby, w tym 18 obcokrajowców. Sąd nie miał wątpliwości, że egzekucja to odpowiednia kara dla oskarżonych.
MUNIR UZ ZAMAN/AFP / East News

O planowanie zamachu w Bangladeszu i dostarczanie broni oskarżono 8 islamistów. Jeden z nich został uniewinniony, a pozostałych skazano na śmierć poprzez powieszenie. Po ogłoszeniu wyroku niektórzy ze skazanych na egzekucję mężczyzn krzyczeli „Allahu Akbar”.

Pięciu dżihadystów zaatakowało kawiarnię Holey Artisan w Dhace 1 lipca 2016 r. Uzbrojeni w karabiny szturmowe i maczety młodzi napastnicy otworzyli ogień i wzięli zakładników. Terroryści oszczędzali osoby, które znały Koran, a pozostałych zabijali. Wśród ofiar było 9 Włochów, 7 Japończyków, Hindus i Amerykanin.

REKLAMA

Po 12 godzinach od ataku komandosi uratowali 13 zakładników i zabili wszystkich 5 islamistów. Dochodzenie policyjne wykazało, że w planowanie i przeprowadzenie zamachu było zaangażowanych łącznie 21 dżihadystów. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, ale władze twierdziły, że ISIS nie jest obecna w Bangladeszu i za atak odpowiedzialne jest lokalne ugrupowanie Jamaat-ul-Mujahideen Bangladesz (JMB).

Po zamachu premier Bangladeszu ogłosiła politykę "zerowej tolerancji" wobec islamistów. Jak podaje BBC, co najmniej 80 podejrzanych dżihadystów zostało zabitych, a ponad 300 osób aresztowano.

East News
Jeden ze skazanych po ogłoszeniu wyroku.

Zobacz także: Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij