o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ekipy poszukiwawcze odebrały sygnał. Odnajdą egipski samolot?

0
Podziel się

To największy przełom w śledztwie, które ma na celu wyjaśnić, co się stało z samolotem 804 linii lotniczych EgyptAir, który zaginął nad Morzem Śródziemnym.

Ekipy poszukiwawcze odebrały sygnał. Odnajdą egipski samolot?
(AFP, Planet Pix via ZUMA Wire,Opel)
bEShhwZN

Dzięki sygnałom być może szybko uda się odnaleźć szczątki maszyny. Główny śledczy kapitan Ayman Al Moqadem powiedział gazecie "Al Ahram", że już udało się zawęzić teren poszukiwań z 40 do trzech mil morskich.

Wciąż nie znaleziono czarnych skrzynek samolotu. Pomóc mają w tym dwie zatrudnione przez egipski rząd zagraniczne firmy. Kapitan Moqadem wytłumaczył, że odbierany sygnał pochodzi z nadajników alarmowych, które wysyłają sygnał do satelity, dzięki czemu łatwiejsze jest zlokalizowanie wraku samolotu lub, w innym przypadku, zaginionego statku.

bEShhwZP

Samolot linii EgyptAir leciał z Paryża do Kairu. Maszyna zniknęła z radarów w nocy ze środy na czwartek. Na pokładzie było 56 pasażerów oraz 7 członków załogi i 3 ochroniarzy. Znalezienie wraku pozwoli śledczym ustalić, czy samolot rozpadł się w powietrzu pod wpływem awarii lub eksplozji, czy dopiero uderzając w taflę wody.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEShhxaq
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić