Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Eksperci ostrzegają. Z tą chorobą możemy sobie wkrótce nie poradzić

48
Podziel się:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o co najmniej trzech przypadkach nieuleczalnej rzeżączki. Specjaliści wskazują, że to może być początek poważnego problemu.

Eksperci ostrzegają. Z tą chorobą możemy sobie wkrótce nie poradzić
(iStock.com, barnaby chambers)

WHO wskazuje na "bardzo poważną sytuację" związaną z tą chorobą. Eksperci wskazują, że jest tylko kwestią czasu, kiedy wszystkie leki na rzeżączkę staną się całkowicie bezskuteczne. Naukowcy desperacko poszukują nowych, skutecznych antybiotyków.

Schorzenie wywołuje bakteria zwana dwoinką rzeżączki. Potrafi się ona uodpornić na leki. Teodora Wi z genewskiego oddziału agencji nazwała ją "bardzo inteligentną chorobą" - podaje portal SABC.

Za każdym razem, kiedy wprowadzasz nowy rodzaj antybiotyku do zwalczania jej, ta bakteria rozwija na niego odporność - mówi specjalistka.

WHO szacuje, że na świecie cierpi na tę chorobę 78 mln osób. Jeżeli proces uodpornienia się bakterii na leki będzie przebiegał zgodnie z prognozami ekspertów, już za kilkanaście lat ludzkość może mierzyć się z pandemią tego schorzenia.

Rzeżączka to choroba zakaźna przenoszona drogą płciową. Do zakażenia może dojść także u noworodków podczas porodu, jeśli matka jest nosicielką. Prowadzi do poważnego zapalnie spojówek i może być przyczyną utraty wzroku. Oprócz tego powoduje u mężczyzn ropny wyciek podczas oddawania moczu, a u kobiet obfite menstruacje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(48)
ank
5 lata temu
Kłania się dr. Hulda Clark ze swoim Zapperem i działającymi w/g niego jego odmianami.
Irna
5 lata temu
WHO organizacja na czele której stoi etiopski aborter ;( - organizacja, która z Billem Gatesem zainicjowała w Indiach w 2011/12 roku szczepienie miliona dzieci wywołując epidemie POLIO w wyniku której zachorowało i zostało kalekami do końca życia 61 000 osób - organizacja która sprzedała się koncernom farmaceutycznym i która ma obecnie niewiele wspólnego ze zdrowiem, a raczej kojarzy mi się z tworzeniem niby chorób czy tworzeniem sztucznych epidemii w celu sprzedaży jakiegoś leku lub szczepionki (najczęściej już wyproduk. pod inną nazwą ) - organizacja która na ludziach robi doświadczenia medyczne na masową skalę ...
jagrazka
5 lata temu
Trzeba szybko sie szczepic
K.
5 lata temu
jest już szczepionka?
piss.
5 lata temu
O!kawalerska choroba na topie.
ulli
5 lata temu
ciekawe jaki koncern chce zarobic teraz na chorobie i jej "cudownym" leczeniu?
Szczęśliwa
5 lata temu
Ja miałam kilku partnerów. Teraz mam UKOCHANEGO męża. Nie Polaka. Nigdy go nie zdradzę, bo go kocham. Nigdy bym nie poszła do łóżka z kimś kogo dobrze nie znam. Zanim poszłam do łóżka nawet z mężem -żądałam zaświadczenia, że nie jest chory wenerycznie! Jak chce to przyniesie. Z kliniki, a nie spod budki z piwem. Jestem zdrowa, bo o to dbam. Do ginekologa, od najmłodszych lat chodzę regularnie i badam się. Nauczyła mnie tego mama. Najpierw sama mnie prowadziła, tłumaczyła na czym polega życie płciowe kobiety i uczyła- dobry stały ginekolog to skarb. On zawsze sprawdzi, poleci, poradzi, wyleczy i zadba o dobrą antykoncepcję.. Przy dobrym ginekologu aborcja nie jest potrzebna, bo do niechcianej ciąży NIGDY nie dojdzie.
PL
5 lata temu
Wydaje mi się, że świat broni się przed zupełnym rozpadem z powodu zepsucia, braku szacunku dla drugiego człowieka i natury która nas otacza. Konsumpcjonizm sięgnął szczytów, ludzie sami nie poradzą sobie musi być coś co wywoła zwrot w zachowaniach. Człowiek jest zbyt wygodny by zrezygnował z wielu rzeczy.
Katana
5 lata temu
WHO - stworzyliśmy nowego wirusa a teraz bezczelnie i bezkarnie będziemy go na was testować jak Założyciel Bayeru w Auschwitz na więźniach. Zatruwamy wasze powietrze wodę i jedzenie będziecie umierali w męczarniach na raka a my wam dołożymy jeszcze więcej żebyście zamiast pokarmu przyjmowali wyłacznie drogie leki - chemię któa skróci czas waszego życia do momentu końca produktywności rynkowej. CHorując będziecie musieli pracować na lekarstwo a zdrowi nie będziecie jużnigdy - zatruliśmy wszystko podpisane WHO i wszetykie koncerny chemiczne w tym medyczne
ws
5 lata temu
Dobrze, rozpusta będzie karana.
ANGELA JEST B...
5 lata temu
ANGELA MERKEL TO JUŻ MA RZEŻĄCZKĘ GIGANT - TYLU NIEMYTYCH PRZYJĘŁA POD SWÓJ DACH.
Dorota
5 lata temu
Ha ha ha pandemia ? Straszcie, straszcie codziennie i coraz więcej. Eksperci ?????? Ludzie chyba już się trochę na wasze straszenie wszystkim czym się da i manipulowanie informacjami uodpornili.
gf
5 lata temu
Bakteria jednokomorkowa mialaby pokonac umysl ludzki? Banialuki sponsorowane! Moze troche potrwac ale to my mozemy predzej zniszczyc wszelkie zwierzeta na Ziemi!
Syf-Kiła-Mogi...
5 lata temu
No to nie atom nas załatwi tylko rzeżączka... BRAVO!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić