REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla17.08.19 (19:27)

E-papieros przyczyną tajemniczej choroby. 100 osób na intensywnej terapii

E-papieros to coraz popularniejsze zastępstwo tradycyjnych papierosów. Wiele osób uważa urządzenie za bezpieczną alternatywę. Jednak lekarze z USA wystosowali właśnie poważne ostrzeżenie przed chorobą, na którą zapadają użytkownicy e-papierosów. Już 100 osób przebywa na intensywnej terapii. Nie wiadomo, czy w pełni wyzdrowieją.
BSIP / Universal Images Group / Getty Images

Lekarze badają 100 jak dotąd zgłoszonych przypadków. Amerykańskie władze ostrzegają obywateli przed tajemniczą chorobą płuc, która najprawdopodobniej jest wywołana używaniem e-papierosa. Zapadają na nią mieszkańcy 14 stanów, m.in. Kalifornii, Illinois, Indiany, Minnesoty i Wisconsin.

Większość chorych to nastolatki i młodzi dorośli. Wielu z nich przebywa teraz na oddziałach intensywnej terapii, gdzie są podłączeni do respiratorów - informuje "The Independent". Lekarze ostrzegają przed e-papierosami i podkreślają, że chorzy stają w obliczu poważnego i potencjalnie nieodwracalnego uszkodzenia płuc.

REKLAMA

To przypadki niezwykle skomplikowane w diagnozowaniu, ponieważ objawy mogą wskazywać na zwykłą infekcję, ale prowadzą do poważnych powikłań i przedłużonej hospitalizacji - podkreśla Emily Chapman, dyrektor szpitala Children Minnesota.

Objawy obejmują trudności w oddychaniu, duszność lub ból klatki piersiowej. Poza tym pacjenci korzystający z e-papierosa mieli się skarżyć także na gorączkę, kaszel, wymioty i biegunkę. Objawy przywodzą na myśl infekcje wirusowe lub bakteryjne zapalenie płuc, ale leczenie pod tym kątem nie przynosi jak dotąd żadnych efektów.

Zobacz też: Jak oczyścić płuca w 72 h?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij