REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka19.05.19 (15:53)

Eurowizja 2019: Islandia poniesie karę za zachowanie Hatari w finale

Organizatorzy Festiwalu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie przekazali, że omówią konsekwencje, jakie poniesie zespół Hatari reprezentujący Islandię. Podczas ogłaszania wyników na finale Eurowizji 2019, muzycy rozwinęli flagi Palestyny.
twitter.com/SindriHjartar

Zespół Hatari zdecydował się podczas finału Eurowizji 2019 na polityczny manifest. Reprezentanci Islandii chcieli wyrazić swoje poparcie dla Palestyny i pokazali do kamery flagi kraju.

REKLAMA

Zachowanie artystów nie spodobało się publiczności. Zgromadzeni na widowni widzowie Festiwalu Piosenki Eurowizji zareagowali głośnym buczeniem i gwizdami.

Organizatorzy 64. konkursu Eurowizji wydali oświadczenie. Poinformowali w nim, że omówią konsekwencje działania zespołu Hatari. Ich gest był bowiem pogwałceniem zasady apolityczności Eurowizji.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest wydarzeniem apolitycznym i to bezpośrednio zaprzecza zasadom festiwalu. Banery zostały szybko usunięte, a konsekwencje tej akcji zostaną omówione przez zarząd konkursu po finale - napisano w oświadczeniu.

Na polityczny gest podczas finału Eurowizji 2019 zdecydowała się również Madonna. Pod koniec jej występu dwójka występujących z nią tancerzy miała na plecach flagi Izraela i Palestyny. Organizatorzy przyznali, że nie wiedzieli, że taka sytuacja będzie miała miejsce.

Ten element występu nie był obecny na próbach, które zatwierdzały EBU i odpowiedzialny za transmisję nadawca KAN. Konkurs Piosenki Eurowizji to wydarzenie apolityczne i Madonna o tym wiedziała – oświadczyła Europejska Unia Nadawców (EBU).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Margaret: "Wolę występować niż słuchać innych artystów"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij