REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 30 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka04.06.19 (21:37)

Fale upałów w Indiach. Rząd radzi, by nie pić kawy i herbaty

Szpitale w pustynnym stanie Rajasthan w Indiach odnotowały gwałtowny wzrost pacjentów z udarami słonecznymi. Rząd radzi obywatelom, aby nie pili herbaty, kawy i alkoholu podczas upałów.
East News

To już czwarty dzień, kiedy w północnych Indiach utrzymują się upały. W mieście Churu dwukrotnie odnotowano temperaturę powyżej 50 stopni Celsjusza.

Władze obawiają się, że wkrótce może zostać pobity rekord najwyższej temperatury w Indiach. Dotychczas wynosił on 51 stopni Celsjusza i odnotowano go w Phalodi w maju 2016 r.

REKLAMA

Do szpitali trafia coraz więcej osób z udarami słonecznymi. Niektóre miasta zawiesiły prace wykonywane na zewnątrz, takie jak roboty drogowe.

Bardzo wymiotowałem. Całe moje ciało płonęło i nie mogłem nigdzie iść, ponieważ temperatury były tak wysokie. Było tak gorąco, że wydawało mi się, że noszę coś, co płonie - powiedział w rozmowie z "The Straits Times" Sanjay Kumar, który trafił do szpitala.

Ministerstwo zdrowia wydało zalecenie ostrzegające społeczeństwo przed piciem herbaty, kawy i alkoholu. Wszystkie te napoje spożywane w upalne dni zwiększają ryzyko udaru. Alkohol odwadnia organizm, natomiast kawa i herbata działają moczopędnie, zaburzając równowagę elektrolitową organizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Szalejące ceny warzyw. "Drożyzna zwykle kończy się w lipcu"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij