o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Fale upałów w Indiach. Rząd radzi, by nie pić kawy i herbaty

69
Podziel się

Szpitale w pustynnym stanie Rajasthan w Indiach odnotowały gwałtowny wzrost pacjentów z udarami słonecznymi. Rząd radzi obywatelom, aby nie pili herbaty, kawy i alkoholu podczas upałów.

Fale upałów w Indiach. Rząd radzi, by nie pić kawy i herbaty
(East News)
bErHAPIR

To już czwarty dzień, kiedy w północnych Indiach utrzymują się upały. W mieście Churu dwukrotnie odnotowano temperaturę powyżej 50 stopni Celsjusza.

Władze obawiają się, że wkrótce może zostać pobity rekord najwyższej temperatury w Indiach. Dotychczas wynosił on 51 stopni Celsjusza i odnotowano go w Phalodi w maju 2016 r.

Do szpitali trafia coraz więcej osób z udarami słonecznymi. Niektóre miasta zawiesiły prace wykonywane na zewnątrz, takie jak roboty drogowe.

bErHAPIT

Bardzo wymiotowałem. Całe moje ciało płonęło i nie mogłem nigdzie iść, ponieważ temperatury były tak wysokie. Było tak gorąco, że wydawało mi się, że noszę coś, co płonie - powiedział w rozmowie z "The Straits Times" Sanjay Kumar, który trafił do szpitala.

Ministerstwo zdrowia wydało zalecenie ostrzegające społeczeństwo przed piciem herbaty, kawy i alkoholu. Wszystkie te napoje spożywane w upalne dni zwiększają ryzyko udaru. Alkohol odwadnia organizm, natomiast kawa i herbata działają moczopędnie, zaburzając równowagę elektrolitową organizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Szalejące ceny warzyw. "Drożyzna zwykle kończy się w lipcu"
bErHAPJu
KOMENTARZE
(69)
Zim
2 lata temu
Jak ludzkość chce tak ma. Wytnijcie więcej drzew i wyprodukujcie więcej plastiku. A potem niech wszyscy przyjadą do Europy.
wevwwwgw
2 lata temu
Czlowiek sam sobie zgotowal ten los. Lata temu tylko naukowcy i ci co uzywali mozgu, brali na powaznie zagrozenia wynikajce z efektu cieplarnianego, ktory dzis usmiecha sie do nas i mowi - dzien dobry.
Donald Trump
2 lata temu
Fake news !!!!
bErHAPJv
ja
2 lata temu
Skoro najwyższa w historia temperatura w Indiach to 51 stopni, i nie została ona jeszcze pobita to co znaczy zdanie w artykule: "dwukrotnie odnotowano temperaturę powyżej 50 stopni Celsjusza." Odnotowano temperaturę powyżej 50 stopni ale poniżej 51, tak?
rwe
2 lata temu
Amerykański sarkofag nuklearny na Pacyfiku pęka i skazi ocean!
spoko gosc
2 lata temu
tylko zimny browerek zapewnia komfort w takie upaly
Mike
2 lata temu
To dziwne, bo od dawna wiadomo, że na upały, ale te naprawdę z wysokimi temperaturami, najlepsza jest bardzo gorąca herbata.
Ela
2 lata temu
ja to wyłącznie dzisiaj piję cisowiankę z lekkim gazem, żadnych napoi gorących nie piłam.
2 lata temu
Człowiek nie wielbłąd pić musi....... Szczególnie w upały! :D :D
khorba
2 lata temu
Wiecej drzew powinno iść pod wycinke wtedy będzie chłodniej napewno
w8
2 lata temu
jedynie wspolne modlitwy a potem zmiana zycia kosumpcji na bardziej jarski sposob ..1 kg miesa to zuzycie 100 tys l wody !!!
droga do piek...
2 lata temu
Święte słowa
Walek
2 lata temu
Wybudować drugą elektrownie Bełchatów !!!!
bErHAPJn
nana
2 lata temu
czas może pomyśleć nad zmniejszeniem populacji największego truciciela ziemi - człowieka. Nie polityczne? Na pewno niedługo ktoś o tym będzie mówił … i to głośno.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić