REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski19.09.19 (12:40)

Francja. Katastrofa samolotu F-16. Myśliwiec z Belgii runął na ziemię

Przed południem we Francji rozbił się belgijski samolot F-16. Maszyna runęła w miejscowości Pluvigner na zachodzie Francji. Samolotem F-16 leciały dwie osoby.
iStock.com

Samolot F-16 uczestniczył w ćwiczeniach. Do Francji przyleciał z bazy belgijskich sił powietrznych we Florennes. Strażacy przyjęli zgłoszenie o wypadku ok. godz. 10:30.

Na pokładzie myśliwca F-16 przebywały 2 osoby. Obie zdołały się katapultować, ale jedna z nich zahaczyła o linię wysokiego napięcia. Osoba ta została poważnie ranna. Linia ma napięcie 250 tys. woltów.

REKLAMA

Myśliwiec spadł w pobliżu domu. Ucierpiała fasada budynku od strony północnej. Mieszkańców ewakuowano – informuje francuski serwis „Ouest-France”.

Byliśmy w ogrodzie. Samoloty latały nad drzewami. Usłyszeliśmy głośny huk, a potem kolejną eksplozję. Później już tylko cisza – powiedział jeden z mieszkańców.

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nad miejscem zdarzenia latają samoloty. Policja zamknęła teren o obwodzie 500 metrów, aby przeprowadzić śledztwo. Zamknięto też okoliczną drogę.

Zobacz też: Polskie F-16 w akcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij