Gdańsk. Policja poszukuje mężczyzny za skandal na peronie

679

Policjanci z Gdańska opublikowali właśnie wizerunek mężczyzny, który może być odpowiedzialny za dokonanie skandalicznego czynu na peronie jednej ze stacji kolejowych w Gdańsku. Funkcjonariusze mają nadzieję, że pomoże to w ustaleniu sprawcy poszukiwanego od kilku miesięcy za namalowanie swastyki.

Gdańsk. Policja poszukuje mężczyzny za skandal na peronie
(Policja, KMP Gdańsk)

Policja z Gdańska prowadzi dochodzenie w sprawie propagowania faszyzmu. Opublikowano zdjęcia mężczyzny, który prawdopodobnie stoi za namalowaniem swastyki na peronie dworca we Wrzeszczu.

Do zdarzenia doszło 4 maja 2019 roku na stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz. Policja otrzymała zgłoszenie o swastyce. Nie udało się ustalić od razu, kto ją namalował, ale funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Widać na nich mężczyznę, który może mógł dokonać tego przestępstwa.

Komenda Miejska Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa rozpoczęła dochodzenie, ale nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny. Dlatego teraz policjanci publikują zdjęcia. Mają nadzieję, że komuś uda się rozpoznać mężczyznę.

Zobacz także: Poszukiwany, z zakazem kierowania i na „lewych blachach” uciekał przed patrolem "SPEED"

Sprawca ma około 65-70 lat. Jest szczupły. Ma krótkie, siwe włosy. W dniu zdarzenia był ubrany w jasną kurtkę i ciemne spodnie.

Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości - apelują gdańscy policjanci.

Sprawą zajmuje się Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku przy Nowych Ogrodach. Telefon na komisariat: 58 32 16 222.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić