REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
07.09.19 (19:23)

Gdzie w Europie jest najtańszy alkohol? Polska w czołówce

Alkohol w Polsce - w porównaniu do innych krajów Europy - nie jest drogi. Jednak są jeszcze tańsze kraje pod tym względem. Najmniej za wódkę trzeba zapłacić w Rumunii. Według najnowszych danych Eurostatu Finlandia z kolei została sklasyfikowana jako kraj Unii Europejskiej o najwyższych cenach wódki.
pixaby / Pixabay.com

Polska jest w czołówce krajów Unii Europejskiej pod względem niskich cen alkoholu. Najtaniej jednak jest w Bułgarii i Rumunii.

Opublikowano właśnie nowe statystki dotyczące cen alkoholu w Unii Europejskiej. Poziom cen wódki porównano ze wskaźnikiem średniego poziomu cen wynoszącym 100. Wartość dla każdego kraju obliczano na podstawie średnich zarobków i kosztów utrzymania.

REKLAMA

Najwyższy wskaźnik - według Eurostatu - ma Finlandia. Tam wynosi aż 182. Na drugim miejscu jest Irlandia ze wskaźnikiem na poziomie 177 i Szwecja ze 152.

Zobacz także: Pijesz dużo alkoholu? Zobacz co dzieje się z twoim sercem

Wysokie ceny w Finlandii są jednym z czynników, które skłoniły Finów do podróży do Estonii po tani alkohol. Estonia chce jednak podnieść te ceny, ponieważ od lat odnotowuje poważne problemy z alkoholizmem wśród obywateli.

W Polsce ceny alkoholu są jednymi z najniższych w Europie. Wskaźnik wynosi tutaj 86. Najniższy (76) odnotowano w Rumunii.

Eurostat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij