Gigantyczne skały za miliony dolarów. Kanadyjczycy znaleźli mnóstwo złota w Australii

30

Największy głaz zawiera ponad 2,4 tysiąca uncji złota. Kanadyjska firma górnicza ogłosiła, że w ciągu kilku dni znalazła na Antypodach złoto, które można sprzedać za ponad 10 milionów dolarów.

Gigantyczne skały za miliony dolarów. Kanadyjczycy znaleźli mnóstwo złota w Australii
(PAP/EPA, RNC Minerals)

Ogromny kawał skały warty jest ponad 3 miliony dolarów. Jego waga to 95 kilogramów. Jest zwycięzcą, jednak nie jedynym niezwykle cennym i wielkim odłamem kwarcu inkrustowanego złotem wykopanym teraz w Zachodniej Australii.

Drugi co do wielkości głaz waży 63 kilogramy. Górnicy z kopalni Beta Hunt niedaleko miasta Kambalda oszacowali jego wartość na niemal 2 miliony dolarów. Znaleźli w głazie 1,6 tysiąca uncji złota.

W sumie w ciągu tygodnia górnicy pozyskali 9 tysięcy uncji złota. Kolejne odłamki skał nie były już tak ogromne jak wcześniejsze, jednak całościowy zysk kanadyjskiej firmy jest niebagatelny. Wyniósł około 11 milionów dolarów - informuje Fortune.

Złoto to "uboczny" urobek kopalni, która wydobywa głównie nikiel. Zakład w regionie nazywanym Goldfields (Pola Złotonośne) należy do firmy RNC Minerals of Canada. Właściciele kopalni zamierzają największe cenne głazy wystawić na aukcję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić