aktualizacja 

Główny grzech Polaków na beztroskich wakacjach

34

Połowa Polaków w ogóle nie wykupuje polisy ubezpieczeniowej, planując urlop. Z kolei druga połowa robi to dopiero na ostatnią chwilę - wynika z badań firmy ubezpieczeniowej Blue Media, na które powołuje się "Rzeczpospolita".

Główny grzech Polaków na beztroskich wakacjach
(wp.tv)

Wynik badania różni się w zależności od celu podróży. Polacy spędzający wczasy w kraju, ubezpieczają się niezwykle rzadko. Robi to zaledwie od 7 do 10 proc. podróżujących. Nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku wyjazdów za granicę. Wówczas o ubezpieczeniu pamięta zawsze 28 proc. podróżnych, zaś 13 proc. zadeklarowało, że wykupuje je "czasami".

Wnioski potwierdzają badania innego ubezpieczyciela, Gothaer. Z przedstawionych danych wynika, że aż 80 proc. wykupionych ubezpieczeń dotyczy wyjazdów zagranicznych. W kraju Polacy liczą przede wszystkim na składki w ramach NFZ.

Ze względu na to jak Polacy planują wakacje – czy samodzielnie, czy przez biura podróży – analogicznie dokonują zakupu ubezpieczenia turystycznego. Często okazuje się, że standardowe pakiety ubezpieczeniowe, dodawane przy zakupie wycieczek, bywają niewystarczające, np. do pokrycia kosztów akcji ratowniczej. Dlatego coraz więcej Polaków woli samodzielnie dokonać przemyślanego zakupu ubezpieczenia – powiedziała Anna Niebuda z Blue Media.

Turystów wykupujących ubezpieczenie łączy jedno. Zdecydowana większość z nich robi to na dwa do siedmiu dni przed terminem wyjazdu.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić