Godzina dla Ziemi. O 20:30 zgasną światła

W tym roku udział w akcji ekologów zapowiedziało 178 krajów. Mieszkańcy miast zgaszą światła na godzinę i przypomną, że o Matce Ziemi należy pamiętać cały rok.

Obraz
Źródło zdjęć: © NASA

Godzina dla Ziemi to globalna akcja WWF. Jednak jak przyznają sami organizatorzy, nie chodzi w niej o faktyczną oszczędność energii w czasie wyłączenia świateł. Ma to być raczej symbol dbania o środowisko i przypomnienie, że należy o tym pamiętać na co dzień.

Obraz
© en.wikipedia.org

Światła zgasną nie tylko w domach. Ciemno zrobi się także na znanych budynkach. Władze miast wyłączą oświetlenie nawet na najważniejszych zabytkach.

Krytycy od lat przypominają, że akcja nie przynosi żadnych korzyści. Jako argument najczęściej przytaczają brak oszczędności energii podczas Godziny dla Ziemi. Twierdzą również, że w sieciach energetycznych mogą pojawić się problemy z rozregulowaniem mocy. Jednak organizatorzy są odmiennego zdania, spodziewają się w tym roku rekordowego uczestnictwa 178 krajów.

Nie przegap:

Wybrane dla Ciebie