Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Hawaje szykują się na atak jądrowy z Korei Północnej

20
Podziel się

Władze stanu Hawaje rozpoczęły kampanię informacyjną, przygotowując mieszkańców na atak jądrowy ze strony Korei Północnej.

Hawaje szykują się na atak jądrowy z Korei Północnej
(istock/Wikimedia)

Chwilowo urzędnicy skupiają się na edukowaniu obywateli. Władze wysp nie chcą nikogo straszyć ani stresować. Ich obowiązkiem jest jednak uczulić wszystkich, co robić na wypadek ataku. Ten bowiem wydaje się zupełnie prawdopodobny, podaje brytyjski "Independent"..

Nie możemy się doczekać uruchomienia kampanii informacyjnej, w której nauczymy wszystkich mieszkańców Hawajów tego, jak postępować w przypadku ataku – mówi Vern Miyagi z Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (HEMA).

Szkolenie mieszkańców wyspy to nie jedyne, co trzeba przeprowadzić. Trzeba zadbać, by ludzie zrobili zapasy żywności i wody. Władze chcą też testować działanie wszystkich nowych syren. Będą się odbywały pierwszego dnia roboczego każdego nowego miesiąca.

Jeśli Kim rzeczywiście by zaatakował, Hawaje nie miałyby zbyt dużo czasu na reakcję. Wystrzelony pocisk balistyczny dotarłaby z Korei Północnej na wyspy w ciągu 20 minut. To daje mieszkańcom maksymalnie 12-15 minut na ukrycie się.

Władze Hawajów są bardzo ostrożne. "Machanie szabelką" przez Kim Dzong Una traktują bardzo poważnie.

Nie znamy możliwości oraz intencji północnokoreańskiego rządu. Istnieją dowody, że budują pociski balistyczne, które pewnego dnia mogłyby dosięgnąć naszego stanu – mówi Miyagi

Zobacz także: Zobacz też: Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(20)
Kot
5 lata temu
Kim dzyn dzyń to wariat i może kazać strzelać
:))))))))))))...
5 lata temu
To Hawaje nie zostały wyposażone w baterie Patriot i THAD?
Jarek
5 lata temu
Dzisiaj o 13 wojna swiatowa
Jarosław
5 lata temu
fałszywa flaga , usa sieje propagandę aby mieć pretekst do ataku. i zajęcia złóż
Polok
5 lata temu
Najciekawsze będzie jak poleci "antoniówka" a nad Hawajami spadną z niej miętowe cukierki ,wtedy rodzinki jarmułkowe Świata dostaną udarów ,zawałów z wściekłości że nie po ichniemu.Potem KIM nakręci film "ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE" i zarobi na nowe rakietki zabawki.
afrykaner
5 lata temu
niech zniszczy największe miasta amerykańskie,niech zobaczą imperialiści jak się czuli mieszkańcy Bagdadu,czy miast w Jugosławii,jedna piguła na zacofany Watykan i Mekkę.
Olek
5 lata temu
My tu zastanawiamy się czy pozwolić komunisto na dalsze okradanie Polaków. a tu zaraz jak uderzy grzybek jądrowy to nie pozbieramy się.
szukają powod...
5 lata temu
Moim zdaniem to jankesi robią grunt pod atak na Kima - Kim nie jest głupi i gdyby nie jego broń , jankesi już by byli w Korei Północnej , ale nie są ! Jankesi traktują to jako upokorzenie ze strony Kima i wywołują psychozę strachu żeby móc zaatakować , tak jak Irak !
rezz
5 lata temu
No i gdzie amerykańce mają tą swoją tarczę antyrakietową? :D
Yolo
5 lata temu
Mam nadzieje ze Kim wie iz w pare minut PO wystrzeleniu rakiet w strone USA piasek stanie sie towarem deficytowym u Kima, a on sam przejdzie do Krainy Wiecznych Lowow...
sindbar
5 lata temu
Stara zasada - najpierw propaganda strachu dla własnych obywateli a później uderzenie...
Zygmunt
5 lata temu
Swędzą łapki bandytów na myśl o złożach metali ziem rzadkich szacowanych na 6bln dolarów. Szykują grunt do ich zajęcia , ale jest problem bo właściciel posiada broń jądrową.
byk
5 lata temu
rabnac go bombami kasetowymi i cisza bedzie bo ten burak moze dac rozkaz do odpalenia rakiet na usa
mir
5 lata temu
Amerykanie ze strachu popuszczają gnojem.Po co mieli by uderzać na Hawaje jak mają Nowy Jork i inne duże miasta
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić