Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|

Ikea podejrzana o gigantyczne oszustwo podatkowe

6
Podziel się

Najpopularniejsza marka meblowa świata może mieć problemy w związku z praktyką, której miała dopuszczać się na terenie Rosji. Tamtejszy Komitet Śledczy rozpoczął dochodzenie w sprawie jej rzekomych oszustw podatkowych na kwotę ok. 32 mld rubli (ponad 510 mln dolarów).

Ikea podejrzana o gigantyczne oszustwo podatkowe
(Wikipedia)
bETATVFN

Do oszustwa miało dojść latem 2011 r. Rosyjscy śledczy twierdzą, że Ikea zawarła wtedy umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Ikea Mos, właściciela 14 centrów handlowych Mega na terenie całej Rosji. Transakcja opiewała na kwotę 35 mld rubli. Nabywcą była niemiecka Ikea Einrichtungs - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Śledczy twierdzą, że kwota sprzedaży była pięciokrotnie niższa niż faktyczna wartość spółki. Dzięki temu szwedzkiemu gigantowi meblowemu udało się uniknąć zapłacenia podatku we wspomnianej wysokości 32 mld rubli. Ikea zaprzecza zarzutom, twierdząc, że podatek został zapłacony uczciwie i zgodnie z umową o podwójnym opodatkowaniu zawartą przez Rosję i Niemcy w 1996 roku.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETATVFP
bETATVGq
KOMENTARZE
(6)
Precz z oszus...
5 lata temu
Niech się odpieprzą od Polskich lasów,w Szwecji wykarczowali do granic możliwości,nasi rodzimi meblarze muszą importować drzewo bo ikea wyłapuje największe kontrakty.
Rosyjska rzec...
5 lata temu
Oto jak się przejmuje duże firmy w matuszce Rasiji. Najpierw zapraszamy, pozwalamy na inwestycje, pozwalamy się dobrze rozkęcić po czym oskarżamy o malwersacje podatkowe. Oczywiście po umowie darowizny pozwalamy spokojnie wyjechać z Rasiji a jak nie to 20 lat łagru. Wszystkie byznesmany pękają. Tu nie ma twardzieli. Taki "układ zamknięty". To samo było z Exon Mobil, Panasonic-iem, Toyotą i innymi
ja
5 lata temu
W Polsce każda zagraniczna sieć handlowa to gigantyczny oszust podatkowy.
bETATVGr
san
5 lata temu
Jak chcesz drzazgi w tyłku mieć - po mebel z IKEI leć!
yo ziom
5 lata temu
Szwecja jest już stracona. Za 20-30 lat Szwedzi będą mniejszością etniczną w swoim kraju.
Sędzimir
5 lata temu
Jakieś podejrzane ataki na IKEA. A to jest najporządniejszy w Polsce i Europie. I przede wszystkim uczciwy. Tam jest zawsze mnóstwo klientów, bo wszyscy go lubią. A ci nieuczciwi i wredni starają się zaszkodzić IKEA.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić