Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Imigranci porwali statek Elhiblu. Siły specjalne Malty na pokładzie

337 reakcji
0
0
337
Podziel się

Około 100 imigrantów jest na pokładzie statku Elhiblu. Na tankowiec porwany przez uratowanych wcześniej imigrantów przedostali się członkowie jednostki specjalnej maltańskich sił zbrojnych.

Imigranci porwali statek Elhiblu. Siły specjalne Malty na pokładzie
(East News, AFP)

Specjalny zespół operacyjny został wysłany na pokład i zabezpieczył statek, by przekazać kapitanowi kontrolę nad jednostką - mówi wydane właśnie oświadczenie maltańskiej armii.

Statek Elhiblu jest otoczony przez jednostki straży przybrzeżnej. Eskortują one odzyskany z rąk porywaczy tankowiec - podaje Deutsche Welle. Wcześniej rzecznik maltańskich sił zbrojnych powiedział, że próby skontaktowania się z jednostką opanowaną przez imigrantów zakończyły się niepowodzeniem.

Malta nie miała zamiaru wpuścić porwanego statku na swoje wody terytorialne. Jednak pozycja jednostki uprowadzonej przez imigrantów z godziny 4.55 wskazywała, że Elhiblu wpłynął na maltańskie wody i kierował się w stronę stolicy kraju, Valetty.

Śledzimy rozwój sytuacji i jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - mówił rzecznik, którego cytuje BBC News.

Kontrolę nad statkiem przejęli imigranci uratowani u wybrzeży Libii. Ruszyli do akcji, gdy dowiedzieli się, że zostaną przetransportowani z powrotem do Libii, a nie - jak na to liczyli - na europejski brzeg. Wątpliwości co do tego nie pozostawił włoski wicepremier, który jest jednocześnie szefem włoskiego MSW.

Nie są rozbitkami, ale piratami, zobaczą Włochy tylko przez teleskop - oświadczył Matteo Salvini.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

337
0
0
KOMENTARZE
(337)
SzkodaZakładn...
10 miesięcy temu
Zadzwońcie do Putina z prośbą by Specnaz poprowadził "negocjacje".
AS
10 miesięcy temu
No to mamy już tak zwany emigrancki - uchodźczy terroryzm. Te pajace działali wedle dewizy. Jak nas nie weźmiecie na wasz europejski socjal to będziemy kraść statki.
AS
10 miesięcy temu
Kiedy masowe przymusowe deportacje najeźdźców z powrotem z Europy do Afryki ?
lolololololol...
10 miesięcy temu
"Kontrolę nad statkiem przejęli imigranci uratowani u wybrzeży Libii.." Skoro nie potrafią wyrazić wdzięczności wobec, tych którzy ich ocalili to nie ma powodów by zakładać, iż będą do tego zdolni wobec podatników zmuszonych ponosić koszty podtrzymywania ich funkcji życiowych. Czemu się jednak dziwić... okłamanie, zdrada, a w końcu morderstwo niewiernego jest w islamie czynem chwalebnym i ze wszech miar godnym propagowania:) Mentalność tych ludzi to moralność Kalego nasycona silnym poczuciem posłannictwa i wiary w to, że są właścicielami wszystkiego co nie należy do nich. W końcu wszystko to dzieło Allaha... nawet statek;))
awa
10 miesięcy temu
powinni skur...now powystrzelac a truchla rzucic do wody...dostali pomoc a potem byli agresorem??? lepiej bylo talatajstwo zostawic w wodzie
Najnowsze komentarze (337)
leo
10 miesięcy temu
powinni ich wyrzucic za burtę u wybrzezy libi a kto dopłynie do europy dostanie azyl
ja
10 miesięcy temu
zmombardowac i zatopić .pokazali swoje oblicze .nie ratować oto rada zbombardować miało być oczywiscie
elf
10 miesięcy temu
Atak muzułmanów na Europę już się rozpoczyna
człowiek
10 miesięcy temu
NIE ZAPOMINAJ, że jeszcze nie tak dawno temu najwięcej uchodzców w Europie było z Polski.
obrońca
10 miesięcy temu
BIEDNI LUDZIE: Aby uciec od beznadziei zadłużyli się u rodziny oraz sąsiadów wybierając się do Europy. Niestety statek, który ich "uratował" z pontonu miał zawieźć ich z powrotem do Libii. Nie pozostało im wiec nic innego jak "przekonać" kapitana aby zmienił kurs na Maltę.
ecik
10 miesięcy temu
A kapitana statku powinni ukarać za to że naraził statek i załogę . A tych imigrantów deportować do Syrii. Oni tam rozpoznają kto jest kim i tych morderców postawią przed swoim sądem a nie do Europy na socjal i utrzymanie a ci z wdzięczności poderżną nam gardła bo taka jest wola imamów a nie Allaha.
ggh
10 miesięcy temu
proszę nie nazywać ich imigrantami tylko bandytami, chyba jest różnica
toto
10 miesięcy temu
Kiedyś piratów przeciągało się pod kilem, dzisiaj może mniej drastycznie powinni ich wyrzucić za burtę na pełnym morzu.
Radykalny
10 miesięcy temu
Prawda jest taka że do czasu aż muzułmańskich fanatyków i ludzi szukających łatwego chleba nie zacznie się traktować jak zwykłych agresorów nic się nie zmieni / trzykrotne ostrzeżenie i TOPIMY / . dodam że za kasę jaką AS płaci za pomoc w pokojowym przejęciu Europy przez islam w/ wymienieni żyli by w Afryce jak w raju .
Fok
10 miesięcy temu
To juz jest dzicz na potege po trupach do celu.A kto na nich bedzie robil ?polacy
Popey
10 miesięcy temu
Powinni zatopić, kolejni już by się zastanowili.
Patrick K.
10 miesięcy temu
Brawo! Gonić dzikusów z Europy.
**Andrzej i E...
10 miesięcy temu
Wizytacja soku zurawinowego co nie przeszkadzała. Reklamówka była tylko z jedzeniem bez proszku do prania. Czy ty słyszysz co wypisujesz bsw a 301 ty wynajołeś nie pamiętasz
ajwaj
10 miesięcy temu
Jaka strata.To kto teraz starą Kopacz ubogaci kulturowo?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić