REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski28.03.19 (08:32)

Imigranci porwali statek Elhiblu. Siły specjalne Malty na pokładzie

Około 100 imigrantów jest na pokładzie statku Elhiblu. Na tankowiec porwany przez uratowanych wcześniej imigrantów przedostali się członkowie jednostki specjalnej maltańskich sił zbrojnych.
AFP / East News

Specjalny zespół operacyjny został wysłany na pokład i zabezpieczył statek, by przekazać kapitanowi kontrolę nad jednostką - mówi wydane właśnie oświadczenie maltańskiej armii.

Statek Elhiblu jest otoczony przez jednostki straży przybrzeżnej. Eskortują one odzyskany z rąk porywaczy tankowiec - podaje Deutsche Welle. Wcześniej rzecznik maltańskich sił zbrojnych powiedział, że próby skontaktowania się z jednostką opanowaną przez imigrantów zakończyły się niepowodzeniem.

REKLAMA

Malta nie miała zamiaru wpuścić porwanego statku na swoje wody terytorialne. Jednak pozycja jednostki uprowadzonej przez imigrantów z godziny 4.55 wskazywała, że Elhiblu wpłynął na maltańskie wody i kierował się w stronę stolicy kraju, Valetty.

Śledzimy rozwój sytuacji i jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - mówił rzecznik, którego cytuje BBC News.

Kontrolę nad statkiem przejęli imigranci uratowani u wybrzeży Libii. Ruszyli do akcji, gdy dowiedzieli się, że zostaną przetransportowani z powrotem do Libii, a nie - jak na to liczyli - na europejski brzeg. Wątpliwości co do tego nie pozostawił włoski wicepremier, który jest jednocześnie szefem włoskiego MSW.

Nie są rozbitkami, ale piratami, zobaczą Włochy tylko przez teleskop - oświadczył Matteo Salvini.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij