REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas19.03.19 (15:15)

Włosi zablokowali statek ratowniczy. "Noga imigrantów tutaj nie postanie"

49 imigrantów znajduje się na pokładzie statku ratowniczego organizacji pozarządowej, która przypłynęła do portu we Włoszech. Władze nie pozwalają im wejść na teren kraju.
RAGONESE/SCARDINO / PAP

Rząd Włoch zaproponował im pomoc, ale nie zakwaterowanie. Minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zapowiedział, że wszyscy imigranci uzyskają wszelkie środki, które pozwolą im przeżyć i wrócić z powrotem do swojego kraju. Nie zgodził się jednak na to, żeby zostali wpuszczeni na teren Włoch.

Mogą uzyskać leczenie oraz być nakarmieni i ubrani. Możemy dać im wsparcie, jakiego najbardziej potrzebują, ale dopóki to ode mnie zależy, ich noga nie postanie na terenie Włoch - ogłosił wiceminister Salvini.

REKLAMA

Imigranci czekają na zmianę decyzji. Zgromadzeni na ratunkowym statku ludzie mają nadzieję, że władze Włoch pozwolą im w końcu na przekroczenie granic państwa. Obecnie wokół jednostki znajdują się łodzie patrolowe włoskiej Straży Przybrzeżnej, które starają się dbać o bezpieczeństwo imigrantów i kontrolować całą sytuację.

Wśród uchodźców są dzieci. Jak informuje serwis italianinsider.it, na pokładzie poza dorosłymi, jest też 12 osób nieletnich. Wszyscy zabrani zostali z uszkodzonego pontonu, na którym dryfowali u wybrzeży Libii.

To nie jest operacja ratunkowa. Statek powinien zabrać imigrantów do najbliższego kraju, od którego byli oddaleni, kiedy przebywali na pontonie. Takim krajem była Libia, nie Włochy. Nie będziemy uczestniczyć w procederze łamania prawa - dodał szef włoskiego MSW.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Setki imigrantów zdecydowało się na desperacki krok. Szybko tego pożałowali

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij