aktualizacja 

Imigranci zaczną się zabijać. Tym grozi pakt Unii z Turcją

46

Osoby, które zostaną zatrzymane w tureckich ośrodkach mogą zacząć popełniać zbiorowe samobójstwa, może dochodzić do zamieszek i innych ekstremalnych sytuacji.

Imigranci zaczną się zabijać. Tym grozi pakt Unii z Turcją
(AFP, Bullent Kilic)

Przed problemem ostrzegają organizacje charytatywne. Ich przedstawiciele uważają, że pakt Unii Europejskiej z Turcją, zakładający że uchodźcy zamiast trafić do Europy zostaną tam zatrzymani, może okazać się bardzo szkodliwy i niebezpieczny.

Uchodźcy już są zdesperowani. Zgodnie z tym, co podczas swojego wystąpienia na greckiej wyspie Lesbos mówiła Sacha Myers z organizacji Save the Children, rzesze ludzi, którzy starają się dotrzeć do Europy, nie zgodzą się na to, żeby przetrzymywać ich w Turcji.

Boimy się, że układ pomiędzy Unią Europejską, a Turcją będzie brzemienny w skutkach. Turcy nie są przygotowani do przyjęcia tak dużej liczby ludzi. Miejsca, w których będą przetrzymywać uchodźców, nie są przygotowane do tego, żeby mieszkać tam przez długi czas - skomentowała Sacha Myers.

Uchodźcy zostaną przeniesieni z Grecji. Tam przebywają w tymczasowych obozach, z których zostają przenoszeni do Turcji. Według przedstawicieli UE takie rozwiązanie pomoże w zatrzymaniu niekontrolowanego przepływu ludności - informuje brytyjski Independent.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić