Kamil Zajęcki| 

Inni udawali, że nie widzą. Ona nie odwróciła głowy

156

Nieznana kobieta jako jedyna pomogła przejść starszej osobie na drugą stroję oblodzonej jezdni w Legnicy. Teraz władze miasta chciałby osobiście podziękować jej za dobry uczynek.

Inni udawali, że nie widzą. Ona nie odwróciła głowy
(Youtube.com, SGVLegnica)

Zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak starsza kobieta ma olbrzymi problem z przejściem przez ulicę. Strażnicy miejscy, obserwujący sytuację na ekranach komputerów, wysłali patrol. Przed nim na miejscu pojawiła się jednak kobieta w czerwonej kurtce, która pomogła staruszce przejść na drugą stronę jezdni.

Wiele osób przechodziło obok tej kobiety i nie wykazywało żadnej chęci pomocy, ani żadnej reakcji. Przerażające jest to, że niektórzy z młodych ludzi traktowali tą panią wręcz jak przeszkodę na drodze, omijali ją - powiedział Radiu Wrocław inspektor Jacek Śmigielski z legnickiej straży miejskiej.

Nie wiadomo, kim była kobieta w czerwonej kurtce. Wzbudziła jednak bardzo pozytywne emocje wśród internautów, a jej uczynek docenił nawet prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski. Chciałby osobiście jej podziękować.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić