Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Iracka armia wkroczyła do bastionu ISIS

22
Podziel się:

Irackie jednostki wojskowe rozpoczęły operację odbicia Faludży. To miasto położone ok. 50 km na zachód od Bagdadu, będące bastionem Państwa Islamskiego. Dziesiątki tysięcy cywilów zostało uwięzionych.

Iracka armia wkroczyła do bastionu ISIS
(Thompson Reuters)

Około godziny 4 czasu lokalnego rozpoczął się szturm na Faludżę. Wojsko wkroczyło do miasta z trzech stron, atakując z powietrza i lądu. W południowej dzielnicy Naimiyja było słychać strzały i wybuchy - informuje „The Guardian”.

Odbicie miasta z rąk ekstremistów irackie wojska rozpoczęły 23 maja. Do tej pory udało się im odzyskać tereny położone wokół bastionu Państwa Islamskiego.

*W wyniku nalotu bombowego zginął dowódca Faludży. *W piątek poinformował o tym pułkownik Steve Warren, rzecznik dowodzonej przez USA koalicji antydżihadystycznej.

*Media donoszą, że tylko kilkaset rodzin zdołało uciec z miasta. *Uwięzionych może być około 50 tys. osób. Niewykluczone, że dżihadyści użyją cywilów jako „żywych tarcz”.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
reklama stop
6 lat temu
Wecej reklam bo za malo jest!!!!!!!!!!!!!!!!
sdw
6 lat temu
LEPSZA AKCJA jest polskiej policji, zobaczcie zanim znowu ocenzurują!!! ZOBACZCIE KONIECZNIE i przekażcie innym, by pokazać prawdę, bo już to cenzurują, bo tak się policja ośmieszyła akcją w Polsce: bili kolesia MOPEM, wypsikali na niego ze 3 pojemniki gazu, wypadały im pałki z akcji, celowali do niego z broni itp. TYTUŁ na YT: Polska Policja 5 vs 1. Zabawna akcja policji. Wezwijcie prawdziwa policje
el dupa
6 lat temu
to jest profesjonalny ogien zaporowy przeciw dronom !
el dupa
6 lat temu
ale cwoki, coz za celnosc.....
Accura
6 lat temu
Nic dziwnego że ścierwa z ISIS są bezkarni jak mają doczynienia nie wiadomo z jaką to pseudo armią waląco w powietrze i na oślep! Dzieci z przedszkola lepiej by to załatwiły. Moim zdaniem to wstyd taki film umieszczać w sieci!
nie ciapatym
6 lat temu
"Dziesiątki tysięcy cywilów zostało uwięzionych" Ale jak to? Przecież cywile uciekli do Europy podobno?
Mariusz
6 lat temu
Nie ma czegoś takiego jak państwo islamskie !!! kiedy wreszcie to zrozumiecie redaktorzyny od siedmiu boleści :(
antekk
6 lat temu
Pan kolega '' ZŁY'' to pewnie jakiś nasz polski stary kombatant , co to przeżył powstanie warszawskie , na Krymie walczył , pewnie też w Afganistanie i Iraku walczył . Ato dopiero stary wiarussss...........
profesjonalis...
6 lat temu
To jakis piknik?
aga
6 lat temu
Mój syn lepiej szczela co to ma być
edek
6 lat temu
Ciekawe ilu islamków będzie z Europy. tych co ich złapią .?.Pościnać głowy a zdjęcia wysłać rodzinie.A całą rodzinę deportować do Syrii kraju wolnego i im sprzyjającego.
opos
6 lat temu
to jest akcja na tak zwaną zbłąkana kulę, człowiek strzela a ich bóg kule nosi. walą chłopaki po chmurach bez ładu i składu, na polskim poligonie tak się nawet nie strzela ślepakami. może ktoś powinien powiedzieć im co to muszka i szczerbinka.
miszyn
6 lat temu
to jakiś żart? i to niby wkroczenie do bastionu? nawet na polowanie na kaczki nie można ich wysłać bo nie trafią
nick83
6 lat temu
Mizerna ta ich''armia''-strzelanie na oślep to chyba im nie pomoże,a tym bardziej flaga kołysząca się na wietrze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić