o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Irlandia. Poród w pociągu. Dziecko dostało piękny prezent

21
Podziel się

Niezwykła sytuacja na trasie Galway - Dublina, dużo szczęścia i nieoczekiwany prezent od irlandzkiego przewoźnika. Historia matki, która urodziła w pociągu córkę to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa. Choć jeszcze o tym nie wiem, dziewczynka aż do ukończenia 25 roku życia będzie mogła podróżować pociągami Iarnród Éireann za darmo.

Irlandia. Poród w pociągu. Dziecko dostało piękny prezent
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Alessandro Ambrosetti)
bDoBLnSd

Ciężarna zamknęła się w toalecie pociągu w Irlandii i zaczęła krzyczeć. Usłyszała to Emma Tote, która jest zatrudniona na kolei w charakterze pracownicy cateringu. Zaniepokojona Tote otworzyła drzwi do łazienki i ujrzała rodzącą kobietę. Następnie poinformowała o wszystkim maszynistę, wezwała karetkę i zapytała się pasażerów, czy są wśród nich lekarze.

Rodząca miała szczęście. Pociągiem jechali lekarz i dwie pielęgniarki. Doktor Alan Devine powiedział, że kiedy przybył do ciężarnej, pielęgniarki już przy niej były i zadbały o to, żeby miała jak najlepsze warunki.

To one pociągały za sznurki – powiedział dr Devine.

bDoBLnSf

Zobacz też: Nietypowy poród. Przypadek 1 na 100 000

Lekarz przyznał, że na co dzień nie zajmuje się porodami. Wiedział jednak, co robić, bo asystował przy porodach, zanim jeszcze został lekarzem. Tylko że okoliczności, jak powiedział w rozmowie z RTE, były wtedy zupełnie inne.

Odbywało się to w szpitalu, przy pomocy położnych i w miłym, sterylnym środowisku. Tutaj natomiast był zupełny chaos. Czy nam się to podobało, czy nie, poród trwał, musieliśmy więc sobie z tym poradzić najlepiej jak potrafiliśmy – oznajmił.

bDoBLnSl

Matkę i córkę zabrano do szpitala w stolicy Irlandii, Dublinie. Obie czują się dobrze. Przewoźnik Iarnród Éireann poinformował, że ze względu na wyjątkowe okoliczności porodu zapewni dziewczynce darmowe podróże swoimi pociągami przez całe dzieciństwo i wczesną dorosłość.

Jesteśmy zachwyceni i wdzięczni podróżnym i pracownikom, którzy sprawili, że matka bezpiecznie urodziła córkę w pociągu – powiedział rzecznik Iarnród Éireann.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDoBLnSG
KOMENTARZE
(21)
Aga
rok temu
Gratulacje dla Mamy i tych którzy pomogli :), to cudowne usłyszeć miłą nowinę ,a nie tylko kogo gdzie zamordowali kto zginął..
człowiek
rok temu
I to jest budująca wiadomość że są jeszcze ludzcy ludzie !!!
Paulina
rok temu
czy w Polsce też się zdarza że lekarze jeżdżą pociągami? ;)
bDoBLnSH
omena
rok temu
Nie wiem, ale pielęgniarki pociągające za sznurki w zestawieniu z porodem brzmią creepy.
berbeć
rok temu
Jakaś ograniczona baba - zamknąć się w WC i zacząć krzyczeć???? Nie prościej byłoby do konduktora by szukał kogoś ze służby zdrowia? Ludzie są jednak bardzo ograniczeni umysłowo i to nie hejt, ale stwierdzenie FAKTU!
Najnowsze komentarze (21)
xaxa
10 miesięcy temu
``na trasie Galway - Dublina`` Gdzie jest takie miasto DUBLINA ? Co za ``artyści`` pracują w O2 i po jakiej szkole ? W innym artykule też o Irlandii podajecie, że Policja zdjęła z ofiary odcinki palców, tutaj Dublina - macie talent !
Uruk
rok temu
Jak dziewczynka to CIUCHCIA a jak chłopiec to PENDOLINO.
Railway
rok temu
Gdyby to były moje linie kolejowe, zaoferowałbym dziecku dożywotnie bezpłatne przejazdy ,dowolną klasą.Trudno o lepszą reklamę ,pracownikom PR zaleciłbym dbanie o to aby to dziecko jak najczęściej korzystało z usług mojej firmy.
derico
rok temu
super
ballermann
rok temu
miala kobita szczescie z tymi piegniarkami i zapewne noworodek powinien bezplatny dozywotni bilet na te linie otrzymac , na dobra wrozbe. jakby nie otrzymal to niech matka do dyrektora linii idzie i tam bilet dla dziecka wykloci, moze zabrac pod biuro kolezanki z transparentami po uzyskaniu zgody urzedu.
Jonek
rok temu
W Polszy by dostała wyrok, mandat i nakaz pokrycia strat w związku z opóźnieniem pociągu!
Bolek
rok temu
A teraz Judenrad zabierze dziecko rodzicom.. Nie spełniają norm unijnych ..
berbeć
rok temu
Jakaś ograniczona baba - zamknąć się w WC i zacząć krzyczeć???? Nie prościej byłoby do konduktora by szukał kogoś ze służby zdrowia? Ludzie są jednak bardzo ograniczeni umysłowo i to nie hejt, ale stwierdzenie FAKTU!
bDoBLnSz
Paulina
rok temu
czy w Polsce też się zdarza że lekarze jeżdżą pociągami? ;)
Taki świat
rok temu
Słyszałem, że kobiety specjalnie rodzą w pociągach, samolotach, taksówkach, autobusach, tramwajach, okrętach podwodnych, a nawet dronach aby tylko dostać za darmo jakiś bilet, karnet czy inną gratyfikację...
domestos
rok temu
Jakby urodziła w WC pociągu PKP,to dziecko z pewnością zmarło by na sepsę!
Ala
rok temu
Ale się szarpnęli całkiem jak u nas. Możesz jezdźić za darmo ale tylko 25 lat, a potem płać. Małe dzieci zazwyczaj nie podróżują pociągami.
LOL
rok temu
ECH KOBIETO...
Citizen
rok temu
Co to wspólnego,
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić