aktualizacja 

Irlandia. Poród w pociągu. Dziecko dostało piękny prezent

47

Niezwykła sytuacja na trasie Galway - Dublina, dużo szczęścia i nieoczekiwany prezent od irlandzkiego przewoźnika. Historia matki, która urodziła w pociągu córkę to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa. Choć jeszcze o tym nie wiem, dziewczynka aż do ukończenia 25 roku życia będzie mogła podróżować pociągami Iarnród Éireann za darmo.

Irlandia. Poród w pociągu. Dziecko dostało piękny prezent
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Alessandro Ambrosetti)

Ciężarna zamknęła się w toalecie pociągu w Irlandii i zaczęła krzyczeć. Usłyszała to Emma Tote, która jest zatrudniona na kolei w charakterze pracownicy cateringu. Zaniepokojona Tote otworzyła drzwi do łazienki i ujrzała rodzącą kobietę. Następnie poinformowała o wszystkim maszynistę, wezwała karetkę i zapytała się pasażerów, czy są wśród nich lekarze.

Rodząca miała szczęście. Pociągiem jechali lekarz i dwie pielęgniarki. Doktor Alan Devine powiedział, że kiedy przybył do ciężarnej, pielęgniarki już przy niej były i zadbały o to, żeby miała jak najlepsze warunki.

To one pociągały za sznurki – powiedział dr Devine.

Zobacz też: Nietypowy poród. Przypadek 1 na 100 000

Lekarz przyznał, że na co dzień nie zajmuje się porodami. Wiedział jednak, co robić, bo asystował przy porodach, zanim jeszcze został lekarzem. Tylko że okoliczności, jak powiedział w rozmowie z RTE, były wtedy zupełnie inne.

Odbywało się to w szpitalu, przy pomocy położnych i w miłym, sterylnym środowisku. Tutaj natomiast był zupełny chaos. Czy nam się to podobało, czy nie, poród trwał, musieliśmy więc sobie z tym poradzić najlepiej jak potrafiliśmy – oznajmił.

Matkę i córkę zabrano do szpitala w stolicy Irlandii, Dublinie. Obie czują się dobrze. Przewoźnik Iarnród Éireann poinformował, że ze względu na wyjątkowe okoliczności porodu zapewni dziewczynce darmowe podróże swoimi pociągami przez całe dzieciństwo i wczesną dorosłość.

Jesteśmy zachwyceni i wdzięczni podróżnym i pracownikom, którzy sprawili, że matka bezpiecznie urodziła córkę w pociągu – powiedział rzecznik Iarnród Éireann.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić