Krzysztof Narewski| 

ISIS chce zemsty za zamach na muzułmanach

426

Ekstremiści z tzw. Państwa Islamskiego nawołują do zemsty. Są żądni krwi po tym, jak 47-letni Brytyjczyk wjechał w tłum muzułmanów wychodzących z meczetu przy Finsbury Station Park w Londynie.

ISIS chce zemsty za zamach na muzułmanach
(PAP/EPA, FACUNDO ARRIZABALAGA)

Nawoływanie do odwetu pojawiło się na kanałach dyskusyjnych islamistów. Zrzut ekranu jednej z takich zachęt wrzucił do sieci Michael S. Smith – brytyjski ekspert ds. terroryzmu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*W wiadomości czytamy, że muzułmanie powinni zemsćić się na Brytyjczykach. *Jej autor zwraca jednak uwagę nie tylko na zabitych współbraci, ale głównie na zachowanie policji. Ta rzekomo strzela tylko do zamachowców-muzułmanów. Tymczasem ten, który przeprowadził atak koło meczetu, nim nie był. Według islamistów było to jedynym powodem, dla którego nie zginął.

*Nadawca przypomina też o nienawiści żydów i chrześcijan. *Cytuje wers Koranu mówiący o tym, że te dwie religie nigdy nie będą żyły w zgodzie z muzułmanami, dopóki ci nie zmienią wiary.

Taka sytuacja jest niezwykle groźna. Zdaniem brytyjskiego dziennika "The Independent" spełniają się wszelkie plany terrorystów. Ich celem jest bowiem podzielenie świata i starcie dwóch cywilizacji – muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Atak na ich wyznawców daje im kolejny pretekst do przeprowadzania ataków.

*Sprawcą zamachu na muzułmanów jest 47-letni Darren Osborne. *Wjechał samochodem dostawczym w grupę wychodzącą z meczetu. Zginęła jedna osoba, a 11 zostało rannych. Kierowcę zatrzymano i aresztowano.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić