ISIS łata dziurę budżetową

48

Tzw. Państwo Islamskie ma poważny problem. Traci terytorium i w konsekwencji wpływy z podatków ściąganych z mieszkającej tam ludności.

ISIS łata dziurę budżetową
(Youtube.com, Top10Archive)

Islamiści szukają gotówki w mandatach. Karę grzywny można dostać właściwie za wszystko. Do obowiązujących stawek dotarł brytyjski tabloid „Daily Mail”. Najwięcej płaci się za… wyjście z domu i niezamknięcie drzwi. Zapominalstwo kosztuje 100 dolarów. Dodatkowo mężczyźni, którzy postanowią zgolić brodę, będą zmuszeni zapłacić 50 dolarów.

Mandaty dotyczą także kobiet. Ten w wysokości 25 dolarów należy się za zbyt obcisłe ubranie, 30 za wychodzenie z domu bez skarpet i rękawiczek, a 10 za odsłonięte oczy. Co ciekawe, karane jest nawet założenie owcy dzwonka. Jeśli bojowicy ISIS to zauważą, właściciel dostanie dziesięciodolarowy mandat, a zwierzę przejdzie na ich własność.

Na ulicach miast tzw. Państwa Islamskiego lepiej przestrzegać prawa szariatu. Gdy ktoś zostanie przyłapany na nieznajomości przepisów, zapłaci 20 dolarów. Źródłem dochodu dla terrorystów jest też wydawanie specjalnych certyfikatów czynnego żalu dla osób, które kiedyś pracowały dla syryjskiego lub irackiego rządu. Kosztują od 200 do nawet 2,5 tys. dolarów.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić