o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

ISIS próbuje wzbudzić strach przed Świętami. Podaje kolejne cele ataków

15
Podziel się

Nowy Jork, Paryż i Londyn - to miasta, które według propagandy dżihadystów mogą bać się zamachów w czasie Bożego Narodzenia.

ISIS próbuje wzbudzić strach przed Świętami. Podaje kolejne cele ataków
(Twitter)
bErifBxN

Udało się przechwycić internetową propagandę terrorystów. SITE - organizacja zajmująca się monitorowaniem ich aktywności w sieci, natrafiła na rozsyłane przez dżihadystów plakaty. Zdradzają na nich kolejne z możliwych celów. Jeśli wierzyć propagandzie, ISIS może planować atak w Nowym Jorku. Dowodem może być wizerunek św. Mikołaja patrzącego na Times Square - jedną z najbardziej znanych ulic w mieście. Obok niego leży też worek dynamitu.

W Święta spotkamy się w Nowym Jorku... niedługo - brzmi ostrzeżenie.

Kolejnym celem może także być Paryż. Wraz z plakatem pokazującym centrum Nowego Jorku agencja SITE wychwyciła także inny, dotyczący Francji. Widać na nim rękę trzymającą zakrwawiony nóż, świąteczny jarmark, a w tle - wieżę Eiifla. Do tego napis w trzech językach: "Wkrótce wasze święta" - donosi Daily Mail.

bErifBxP

To jednak nie pierwsze zdjęcia przechwycone z kanałów komunikacji terrorystów, które dopuszcza zamach w Boże Narodzenie. Do sieci trafił ostatnio plakat, według którego do zamachu może dojść na jednym z tegorocznych jarmarków bożonarodzeniowych. Podobnych do tego z Berlina, gdy dżihadysta wjechał w tłum ludzi skradzioną ciężarówką. Oprócz bojownika ISIS i Świętego Mikołaja można było rozpoznać na nim ulicę Londynu Regent Street w dzielnicy Soho, gdzie co roku rozstawiany jest świąteczny jarmark.

ISIS grozi bo ponosi porażki. Pozycja terrosytów słabnie wraz z walkami toczonymi w Syrii. Dżihadystów przepędzono m.in. z Rakki, która od 2014 r. była samozwańczą stolicą Państwa Islamskiego w Syrii oraz centrum planowania operacji terrorystycznych za granicą. Groźby zamachów mogą być jedynie próbą utrzymania posłuszeństwa w szeregach organizacji.

Zobacz także: Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby
bErifBxV

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bErifByq
KOMENTARZE
(15)
jkg
4 lata temu
Mysle, ze pokazuja takie zdjecia, bo planuja zamach gdzie indziej -
Mona
4 lata temu
Tylko szatan walczy z Bogiem. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Ihb
4 lata temu
Ale spoko goście , a podali datę i godzinę ?
bErifByr
999
4 lata temu
Mogliby z raz hybrydy wysadzić w kosmos a nie zwyklych ludzi, aco.
Hehe
4 lata temu
Bombowe święta się szykują w krajach cywilizowanych na zachodzie. Nie to co w Polsce, zero wybuchów, co kraj nietolerancyjny. Nawet się wysadzić nie można. Ajajaajajj...... (Sakazm jakby ktoś mało błyskotliwy nie załapał)
123adc
4 lata temu
Isis to USA i Izrael
Abc123
4 lata temu
Allah to diabeł w religii jest Bóg i diabeł po zachowaniu wiernych allaha widać gołym okiem o co tu chodzi
Lop
4 lata temu
U nie na polski...to dziwne.
prv
4 lata temu
Mam nadzieje,że piekło jest przygotowane dla tych fanatyków,a ten co się na niego powołują to wcale ich nie popiera.
h,m
4 lata temu
Bardzo prawdopodobne,że mogą uderzyć w zupełnie innym mieście.Tam gdzie się tego nikt nie będzie spodziewał.
Joij
4 lata temu
Maly pies duzo szczeka, nie ma juz panstwa islamskiego ale musza stwarzac pozory. Pamietajcie ze isis przyznaje sie do wszystkiego.
Teraz
4 lata temu
Isis bando polmozgich wielbicieli koz Bruksela, bruksela, bruksela
awdawd
4 lata temu
i wymienione miasta odpowiadają za najwiekszę zbrodnie na świecie usa wojenki wszedzie wszczyna anglia mln ludzi cierpiących umierających w koloniach w czasach gdy anglia miała ich wiele a francja święta nie jest wszyscy na rosje embargo a francja broń sprzedać rosji musiała . Czyli niewinne kraje nie oberwa szkoda że zawsze odbija się na niewinnych ludziach z ulicy
bErifByj
Mój nick
4 lata temu
mordować ich tak żeby czuli że umierają!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić