Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

ISIS szykowało kolejny zamach? W Hiszpanii znaleziono broń

2
Podziel się

W turystycznym miasteczku Ceuta znaleziono zakopane dwa karabiny maszynowe, cztery pistolety, kilka noży i flagę tzw. Państwa Islamskiego.

ISIS szykowało kolejny zamach? W Hiszpanii znaleziono broń
(Hiszpańskie MSW)
bETYXVit

Celem ataku mogli być Brytyjczycy. Rejon, w którym prawdopodobnie miał być przeprowadzony zamach, jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na Wyspach. Hiszpańskie służby dowiedziały się o zakopanym arsenale od działającego na tym terenie gangu.

Wraz z bronią znaleziono także pendrive. Dane, które się na nim znajdowały, zostały usunięte, ale policyjnym specjalistom udało się odzyskać część z nich - informuje brytyjski "Mirror". Na nośniku zapisano listę sześciu lokalizacji. Według hiszpańskich służb mogły to być cele kolejnych ataków.

bETYXViv

Sprawa ma związek z zatrzymaniem ze stycznia. Wtedy hiszpańscy policjanci aresztowali czterech mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. W trakcie śledztwa wykazano, że mężczyźni byli ściśle powiązani z siatką dżihadystów działających na terenie Syrii w ramach tzw. Państwa Islamskiego.

bETYXViW
KOMENTARZE
(2)
bogdan_kosior...
6 lat temu
pisząc o broni odróżniajcie pistolet maszynowy od karabinu
get
6 lat temu
Siły inwazyjne umacniają się i ataków może być więcej. Ktoś ma plan aby wywołać wojnę w Europie i skutecznie go realizuje zmuszając niektórych decydentów do zapraszania sił inwazyjnych. Rozłożą Europę ekonomicznie i zbrojnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić