Jak długi powinien być idealny seks? Znaleźli odpowiedź

58

Jeśli wasze wyobrażenie o idealnym seksie to harce trwające całą noc, to pora przestać oglądać filmy dla dorosłych i zejść na ziemię. Wyobrażenia dzisiejszego społeczeństwa na temat seksu wypaczone są przez pornografię. Nijak nie pokrywają się z rzeczywistością. Ile powinien więc trwać seks, by można określić go idealnym?

seks
seks (Shutterstock.com)

Seks trwający ponad pół godziny uważany jest za... rozczarowujący. Badania przeprowadzone na Penn State University dają odpowiedź na odwieczne pytanie "ile powinien trwać stosunek?". Zapytano o to psychologów, terapeutów, lekarzy i pracowników społecznych - czyli ludzi, którzy przez lata pracy mieli kontakt z tysiącami par i małżeństw - informuje Independent.

Na bazie wywiadów opracowano tabelę, która pokazuje, jak czas wpływa na zadowolenie z seksu. Najlepszy stosunek to taki, który trwa od 7 do 13 minut. Czyli nieco więcej niż 5 minut, które często podaje się jako średni czas trwania seksu. Wynik do 2 minut jest zdecydowanie za krótki i niesatysfakcjonujący, a 3-7 minut jest "wystarczający". Stosunek trwający 15 i więcej minut uważany jest za zbyt długi. W tym czasie podniecenie opada, a czynność staje się bardziej mechaniczna niż namiętna.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić