Krzysztof Narewski| 

Jazda autem źle wpływa na twoją inteligencję

44

Zdaniem brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Leicester, codzienne jeżdżenie przez ponad 2 godziny stopniowo obniża inteligencję.

Jazda autem źle wpływa na twoją inteligencję
(Pixabay.com)

Wszystko przez mniejszą aktywność mózgu w czasie jazdy. Do tego wtedy narażeni jesteśmy na stres i zmęczenie. Podobne rezultaty odnotowano też w przypadku osób, które oglądają telewizję przez co najmniej 3 godziny dziennie. Badanie przeprowadzono na ponad 500 tys. osób. Trwało 5 lat. Uczestnicy mieli od 37 do 73 lat.

Im więcej jeździsz, tym gorzej dla ciebie. Naukowcy zauważyli, że jeśli ktoś jeździ autem ponad dwie godziny dziennie, jego inteligencja spada. W przypadku osób, które unikały tej czynności, obniżanie się poziomu inteligencji wraz z wiekiem, było mniejsze.

Wiemy, że regularna jazda przez ponad dwie-trzy godziny dziennie jest zła dla serca. Te badania pokazują, ze cierpi także mózg – mówi Kishnan Bakrania, jeden z twórców badania w rozmowie z "The Sunday Times"

Badanie pokazało jeszcze coś interesującego. W podsumowaniu możemy przeczytać, że używanie komputera i granie w gry wspomagało mózg. Wszystko przez to, że w odróżnieniu od jazdy czy oglądania telewizji, te aktywności stymulują myślenie.

Zobacz także: Zobacz też: Raport NIK: fatalny stan polskich samochodów i niski poziom kontroli

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić