Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Jedna rada, której seksuolodzy udzielają każdej parze

84

Najczęstszym problemem małżeństw są problemy z seksem. Albo jest go za mało, albo w ogóle go nie ma. Psycholożka i terapeutka par Karen Woodbridge ma dla nich prostą wskazówkę: zaplanujcie czas na seks!

Jedna rada, której seksuolodzy udzielają każdej parze
(Fotolia)

"Nie mamy czasu na seks" to najczęstsza wymówka. Problem w tym, że pary stawiają wiele rzeczy ponad swój związek. Małżonkowie mają absorbującą pracę, dzieci i zobowiązania rodzinne, więc czasu nie pozostaje dużo. A nawet jeśli jest, to zmęczenie bierze wtedy górę. Dr Woodbridge podkreśla jednak, że z seksu nie wolno rezygnować - to kwestia priorytetów.

Często pary twierdzą, że nie mają czasu na seks, potrafią jednak siedzieć do późna nad projektem do pracy lub codziennie biegać, przygotowując się do startu w maratonie. Jest to więc kwestia tego, co dla nas jest ważne i ważniejsze - twierdzi terapeutka cytowana przez "The Independent".

Wiele osób pyta w tym momencie: "a gdzie spontaniczność?" "Na nią przyjdzie jeszcze pora, a na razie trzeba odbudować to, co straciliście przez te wszystkie lata przytłaczających obowiązków" - twierdzi Woodbridge. Trzeba umieścić swój związek na szczycie listy i zaplanować czas dla siebie. Przygotujcie romantyczną atmosferę, zaplanujcie kolację na mieście lub wynajmijcie pokój w hotelu. Wszystko, aby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zrobić pierwszy krok w celu odbudowania bliskości między wami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić