o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Jimmy Saville gwałcił dzieci w biurach BBC

47
Podziel się

Ujawniono szkic raportu oceniającego zachowanie władz BBC wobec gwiazdora stacji, który okazał się pedofilem. Z przecieku wynika, że wiedza o gwałceniu dzieci przez Jimmy'ego Saville'a była powszechna i tolerowana ze względu na jego status celebryty.

Jimmy Saville gwałcił dzieci w biurach BBC
(Eastnews/Photoshot/REPORTER)
bDgeZRqZ

Pełny raport ma zostać opublikowany na początku marca. Jego autorem jest Janet Smith, emerytowana sędzia. Serwis exaronews.com ujawnił szkic raportu stworzony rok temu. Według dziennikarzy portalu, w pierwotnej formie dokument był tak kompromitujący dla BBC, że szefostwo byrtyjskiego publicznego nadawcy zmusiło Smith do "rozcieńczenia" go.

Rok po śmierci (2011 r.) prezentera ruszyło policyjne śledztwo. Wykazało, że Saville dopuścił się ponad 200 przestępstw seksualnych, w tym 34 gwałtów. Równocześnie Janet Smith pisała raport dotyczący samego BBC. Jej odkrycia uzupełniły nieco wiedzę o ofiarach Saville'a oraz miejscach, w których dopuszczał się przestępstw. Wiedziano, że równie chętnie atakował dzieci oraz nastolatki. Robił to zarówno w gmachach BBC, jak i szpitalach, szkołach a nawet w hospicjum.

Trzy najmłodsze ofiary miały po 9 lat. Świadkowie twierdzą, że przypadki molestowania i gwałtów dotyczą praktycznie wszystkich budynków BBC, w których pracował Jimmy Savile. Robił to w BBC Television Theatre (kręcił tam program "Jimm'll Fix it"), Television Centre (powstawał tam "Top of the Pops"), Broadcasting House oraz Egton House (powstawały tam programy radiowe z jego udziałem), studiu nagrań Lime Grove oraz różnych studiach poza Londynem, w tym biurach w Leeds, Manchesterze i Glasgow - czytamy.

bDgeZRrb

Obmacywał na planie, a w jednym przypadku nawet przed kamerą. Molestował przy każdej okazji - na korytarzach, klatkach schodowych i stołówkach pracowniczych. Zdaniem Smith, widzieli to wszyscy pracownicy BBC, mający kontakt z Savilem. Autorka raportu dopuszcza, że szefowie stacji mogli żyć w nieświadomości, ale tylko dlatego, że personel niższego szczebla bał się donosić wyżej. Menadżerowie średniego szczebla też wiedzieli, ale w BBC "gwiazdy były niedotykalne". Woleli "zapijać się alkoholem".

Najpoważniejszym wnioskiem szkicu raportu jest przekonanie autorki, że w BBC panuje obecnie identyczna, jeżeli nawet nie gorsza, atmosfera. Smith ostrzega, że po korytarzach BBC może przechadzać się inny, równie groźny pedofil - zauważa exaronews.com.

bDgeZRrC
KOMENTARZE
(47)
hgf
5 lata temu
Zachód cierpi na tuszowanie niewygodnych dla niego rzeczy oraz ortodoksyjnych lewaków. Dlaczego zachód chce obejmować Polskę nadzorem o praworządności jak sami sobie z tym nie radzą i w imię swoich wypaczonych idei, niewygodne sprawy zamiatają pod dywan. Dla mnie, jest to nie pojęte. Jak bardzo trzeba być hipokrytą by tak postępować.
.
5 lata temu
Bagno bez dna.
pirxy
5 lata temu
Angela też gwałci Unię E I nikt nie reaguje
bDgeZRrD
kat
5 lata temu
Takie monstra powinno się unicestwiać fizycznie nie należy ich nazywać ludzmi bo to ubliża i uwłacza godnośći cywilizowanego świadomego człowieka
ravweqw
5 lata temu
A gdzie rodzice tych dzieci. Nigdy nie moge skumac, kto to w ogole zglasza policji??? Jak by mi ktos dzieciaka ruszyl, to po prostu 20 ciosow kosa w brzuch I dobranoc, po co policja, zeby go chronic potem???!!!
Najnowsze komentarze (47)
gaga
5 lata temu
Nie nam dyskutować w tym temacie. Masoni rządzą światem.
DOROSŁA
5 lata temu
STARY OBLEŚNY TYP,A JA TEGO NIE MOGĘ ŚCIERPIEĆ DLACZEGO ABY BYC W TELEWIZJI TUSZUJE SIĘ DUŻO RZECZY.ONI SĄ LEPSI BO MAJĄ KASĘ A CI CO SĄ BIEDNI TRAKTOWANI JAK NIC,ALE KTO DO TEGO DOPROWADZIŁ ŻE JEDNYM PRAKTYCZNIE ZA NIC PŁACI SIĘ KROCIE A INNI SĄ NICZYM,
Niezgoda
5 lata temu
Polacy byli gwałceni przez 8 lat przez PO i PSL i media to tuszowały dając tematy zastępcze lub szczując na PiS. Teraz jesteśmy molestowani przez PO-Nowoczesny KOD, chcący nas dalej bezkarnie gwałcić, a UE jest stręczycielem i wspólnikiem.
to ja 1
5 lata temu
Biedne dzieci ten zwłok jest okropny , mało że pokrzywdzone to jeszcze obrzydzenie ze taki zwłok go dotykał.
normalny
5 lata temu
Celebryta = patologia w każdym kraju
ja
5 lata temu
A Jeremy Clarkson został automatycznie usunięty za jakąś głupotę. Czyli szeroko rozumiana sprawiedliwość.
viki
5 lata temu
TUSZOWANIE - TO ZAMYKANIE UST OFIAROM< to GWAŁT na WOLNOŚCI SŁOWA i wolności Do INFORMACJI, czyli t o GWAŁT na PODSTAWOWEJ ZASADZIE DEMOKRACJI ZACHODNIEJ !! A może "DEMOKRACJI " ??? Obłuda
dziadek
5 lata temu
on naprawdę "kochał" dzieci
bDgeZRrv
syjonistyczne...
5 lata temu
My też mamy swojego Polańskiego
jo
5 lata temu
Zamknąć BBC i całe jego szefostwo!
@#@
5 lata temu
Lewacy to okupanci Zachodu !! Narzucili pederastię i zboczenia pod płaszczykiem tolerancji
naKrzesłoSkur...
5 lata temu
kolega Polańskiego tylko nie ma takich mocnych pleców
xa
5 lata temu
mam nadzieję, że smaży się w piekle obmacywany przez islamskich terrorystów-samobójców
Stiff
5 lata temu
Nowa nazwa stacji - BBC SZAMBO
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić