o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Jimmy Saville gwałcił dzieci w biurach BBC

46
Podziel się

Ujawniono szkic raportu oceniającego zachowanie władz BBC wobec gwiazdora stacji, który okazał się pedofilem. Z przecieku wynika, że wiedza o gwałceniu dzieci przez Jimmy'ego Saville'a była powszechna i tolerowana ze względu na jego status celebryty.

Jimmy Saville gwałcił dzieci w biurach BBC
(Eastnews/Photoshot/REPORTER)
bEEiyPYl

Pełny raport ma zostać opublikowany na początku marca. Jego autorem jest Janet Smith, emerytowana sędzia. Serwis exaronews.com ujawnił szkic raportu stworzony rok temu. Według dziennikarzy portalu, w pierwotnej formie dokument był tak kompromitujący dla BBC, że szefostwo byrtyjskiego publicznego nadawcy zmusiło Smith do "rozcieńczenia" go.

Rok po śmierci (2011 r.) prezentera ruszyło policyjne śledztwo. Wykazało, że Saville dopuścił się ponad 200 przestępstw seksualnych, w tym 34 gwałtów. Równocześnie Janet Smith pisała raport dotyczący samego BBC. Jej odkrycia uzupełniły nieco wiedzę o ofiarach Saville'a oraz miejscach, w których dopuszczał się przestępstw. Wiedziano, że równie chętnie atakował dzieci oraz nastolatki. Robił to zarówno w gmachach BBC, jak i szpitalach, szkołach a nawet w hospicjum.

Trzy najmłodsze ofiary miały po 9 lat. Świadkowie twierdzą, że przypadki molestowania i gwałtów dotyczą praktycznie wszystkich budynków BBC, w których pracował Jimmy Savile. Robił to w BBC Television Theatre (kręcił tam program "Jimm'll Fix it"), Television Centre (powstawał tam "Top of the Pops"), Broadcasting House oraz Egton House (powstawały tam programy radiowe z jego udziałem), studiu nagrań Lime Grove oraz różnych studiach poza Londynem, w tym biurach w Leeds, Manchesterze i Glasgow - czytamy.

bEEiyPYn

Obmacywał na planie, a w jednym przypadku nawet przed kamerą. Molestował przy każdej okazji - na korytarzach, klatkach schodowych i stołówkach pracowniczych. Zdaniem Smith, widzieli to wszyscy pracownicy BBC, mający kontakt z Savilem. Autorka raportu dopuszcza, że szefowie stacji mogli żyć w nieświadomości, ale tylko dlatego, że personel niższego szczebla bał się donosić wyżej. Menadżerowie średniego szczebla też wiedzieli, ale w BBC "gwiazdy były niedotykalne". Woleli "zapijać się alkoholem".

Najpoważniejszym wnioskiem szkicu raportu jest przekonanie autorki, że w BBC panuje obecnie identyczna, jeżeli nawet nie gorsza, atmosfera. Smith ostrzega, że po korytarzach BBC może przechadzać się inny, równie groźny pedofil - zauważa exaronews.com.

bEEiyPYO
KOMENTARZE
(46)
gaga
6 lat temu
Nie nam dyskutować w tym temacie. Masoni rządzą światem.
Niezgoda
6 lat temu
Polacy byli gwałceni przez 8 lat przez PO i PSL i media to tuszowały dając tematy zastępcze lub szczując na PiS. Teraz jesteśmy molestowani przez PO-Nowoczesny KOD, chcący nas dalej bezkarnie gwałcić, a UE jest stręczycielem i wspólnikiem.
to ja 1
6 lat temu
Biedne dzieci ten zwłok jest okropny , mało że pokrzywdzone to jeszcze obrzydzenie ze taki zwłok go dotykał.
bEEiyPYP
normalny
6 lat temu
Celebryta = patologia w każdym kraju
ja
6 lat temu
A Jeremy Clarkson został automatycznie usunięty za jakąś głupotę. Czyli szeroko rozumiana sprawiedliwość.
viki
6 lat temu
TUSZOWANIE - TO ZAMYKANIE UST OFIAROM< to GWAŁT na WOLNOŚCI SŁOWA i wolności Do INFORMACJI, czyli t o GWAŁT na PODSTAWOWEJ ZASADZIE DEMOKRACJI ZACHODNIEJ !! A może "DEMOKRACJI " ??? Obłuda
dziadek
6 lat temu
on naprawdę "kochał" dzieci
syjonistyczne...
6 lat temu
My też mamy swojego Polańskiego
jo
6 lat temu
Zamknąć BBC i całe jego szefostwo!
@#@
6 lat temu
Lewacy to okupanci Zachodu !! Narzucili pederastię i zboczenia pod płaszczykiem tolerancji
naKrzesłoSkur...
6 lat temu
kolega Polańskiego tylko nie ma takich mocnych pleców
xa
6 lat temu
mam nadzieję, że smaży się w piekle obmacywany przez islamskich terrorystów-samobójców
Stiff
6 lat temu
Nowa nazwa stacji - BBC SZAMBO
bEEiyPYH
Wasz Pan!
6 lat temu
Chlopaki z Top Geara zaczynaja sypac i dobrze,od wiekow wiadomo ze te gnoje na stolkach bawia sie na lewo i prawo!Ale ich koniec jest juz bardzo blizki :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić