Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Już 5000 lat temu ludzie używali broni z kosmicznych stopów. Najlepsze ostrza

8
Podziel się:

Nowe badania pokazują, że w epoce brązu nie było innej możliwości wytworzenia metalowych przedmiotów.

Już 5000 lat temu ludzie używali broni z kosmicznych stopów. Najlepsze ostrza
(Uniwersytet w Pizie)

Prawie wszystkie żelazne narzędzia w epoce brązu zostały wykute z pozaziemskich materiałów. Wykorzystywano do tego metal znajdujący się w meteorytach. Ludzie wtedy nie znali jeszcze sposobu wytwarzania metalu z rudy żelaza. Zgodnie z nowymi badaniami, większość - a być może nawet wszystkie - metalowych broni i narzędzi znalezionych z tamtych czasów, ma właśnie kosmiczne pochodzenie - podaje portal sciencealert.com.

Naukowcy przeanalizowali artefakty muzealne z różnych stron świata. Badali m.in. eksponaty pochodzące z Egiptu, Turcji, Syrii i Chin. Sprawdzali je za pomocą specjalnych urządzeń wykorzystujących promienie rentgenowskie. Odkryli w ten sposób, że wszystkie one mają to samo pochodzenie. Przybyły na Ziemię z kosmosu.

Większość, a może nawet wszystkie metalowe przedmiotu z epoki brązu pochodzą z żelaza meteorytowego – mówi autor badań, Albert Jambon.

Badania potwierdziły skuteczność rentgenowskiej metody. W metalach z meteorytów znajduje się duża zawartość niklu. Ten pierwiastek znaleźli również naukowcy w badanych przez siebie przedmiotach. W dalszej kolejności, mają przynieść odpowiedź na pytanie, kiedy człowiek po raz pierwszy w historii wytopił rudę żelaza. Wśród najsłynniejszych narzędzi, które mają pozaziemskie pochodzenie, znajduje się sztylet Tutanchamona.

Zobacz także: Zobacz także: Naukowcy badają nietypową mumię

Brąz był głównym metalem z wyboru dla narzędzi, broni i biżuterii w epoce brązu. Stąd właśnie nazwa epoki, która rozpoczęła się około 3300 roku p.n.e. Stop był trwały i łatwo dostępny, wytwarzano go przez wytapianie miedzi i mieszanie jej z cyną oraz innymi metalami. Epoka żelaza rozpoczęła się dopiero 2000 lat później. Wtedy człowiek nauczył się wytapiać żelazo z jego rudy. Dlatego historycy zawsze byli zaskoczeni obecnością żelaznej broni i narzędzi pochodzących z epoki brązu. W tamtych czasach były one wyjątkowo rzadkie i bardzo cenne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
ja
5 lata temu
czyli jest potwierdzenie, że odwiedzali nas kosmici, teraźniejsi bogowie
v8
5 lata temu
Początek lat 30 Nowej Gwinei,dla mnie tak wygląda ufo,kult cargo
Lambert
5 lata temu
My Wiedźmini też mamy miecze kute z meteorytowej stali.
Ufolog
5 lata temu
Obce cywilizacje w rozwoju sa przed nami tysiace lat !!! Wiekszsc spoleczenstwa nie dopuszcza mysli ze sa inni poza nami, a sa i nie jest to temat tabu.
Mk
5 lata temu
Mam przekonanie ze to co opisują to bzdura . Dlatego że budowali tak piramidy ze dzis tego nie potrafi obecna cywilizacja a noża by nie umieli zrobic :)..
Opiniusz
5 lata temu
Brąz jest stopem (miedź plus inne metale), a nie metalem.
Jack
5 lata temu
Po pierwsze nie znamy dokładnie historii Egiptu co za tym idzie skąd zdobyli to czy tamto. O przerobie kosmicznego złomu na broń to nawet powstały legendy czy sagi. Spekulować zawsze możemy, jednak prawda zawsze może nam umykać. A tak na koniec- fajna zabawka.
Inny wymiar
5 lata temu
Cywilizacje odwiedzajace Ziemie istnieja i wierze w to. Wystarczy przesledic internet przeczytac wiele ksiazek o spotkaniach 4 stopnia, aby dojsc do wniosku ze nie jestesmy sami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić