Albert Kamiński| 

Kaczyński tłustą gąsienicą na niemieckim karnawale

137
Podziel się:

Kaczyński, Orban, Putin, Trump oraz Erdogan stali się bohaterami jednej z instalacji podczas kończącego karnawał "Różowego Poniedziałku" w niemieckiej Kolonii. Przedstawiono ich jako tłuste gąsienice, które nagryzają liść z napisem "demokracja".

Kaczyński tłustą gąsienicą na niemieckim karnawale
(PAP, Friedemann Vogel / Staff)

Kaczyński padł ofiarą żartów także w Dusseldorfie. Tam jedna z karnawałowych platform przedstawiała polski rząd jako psa, na którego obroży było napisane "Kaczyński". Ów pies zjadał kiełbasę z napisem "demokracja", a jednocześnie wydalał dyktaturę

Głównym obiektem kpin był w tym roku Donald Trump. Na jednej z instalacji prezydent USA gwałcił Statuę Wolności. Gdzie indziej Statua z podbitym okiem unosi odciętą głowę amerykańskiego prezydenta.

Upolitycznione mobilne platformy są najważniejszą częścią parady. Przedstawiają zwykle polityków i inne znane z życia publicznego osobistości. Choć wyrażone za pośrednictwem kpin i żartów, są nierzadko polityczno-społecznym manifestem - pisze polsatnews.pl.

Kaczyński już drugi raz jest bohaterem parady. W zeszłym roku przedstawiono go jako dyktatora, co wywołało oburzenie w środowiskach sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić