Piotr Mieśnik
|

Kelner od podsłuchów robi oszałamiającą karierę. Na Wyspach

60 reakcji
0
0
60
Podziel się

Afera taśmowa tak naprawdę nigdy nie została do końca wyjaśniona. Teraz wraca za sprawą żądań opozycji, która domaga się powołania sejmowej komisji śledczej w tej sprawie. My zaś postanowiliśmy sprawdzić, co słychać u jednego z jej głównych (anty)bohaterów - kelnera Konrada Lassoty, który nagrywał polityków.

Kelner od podsłuchów robi oszałamiającą karierę. Na Wyspach
(East News, Paweł Dąbrowski)

Zleceniodawca podsłuchów w warszawskich restauracjach - biznesmen Marek Falenta, kilka dni temu został sprowadzony do Polski z Hiszpanii. W najbliższej perspektywie ma 2,5 roczną odsiadkę, choć światło dzienne ujrzały jego pisma do prezydenta z wnioskiem o ułaskawienie, które mogą być jednak traktowane jako próba szantażu. Falenta ma się w nich bowiem odgrażać, że w razie decyzji odmownej, ujawni na czyje polityczne zlecenie miał działać. Co zaś dzieje się z drugim skazanym w tej sprawie?

Konrad Lassota, który usłyszał łagodniejszy wyrok, bo zaledwie 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, już w połowie 2017 roku wyemigrował z Polski i osiadł w Wielkiej Brytanii. Tam, jak informowała Wirtualna Polska, znalazł pracę jako sommelier. Przez te 2 lata jego kariera nabrała jednak rozpędu.

Konrad Lassota został bowiem szefem sommelierów w londyńskiej filii restauracji Duddell's z Hong Kongu (dwie gwiazdki Michelina!). Mało tego - jego sylwetka oraz wywiady z nim można znaleźć na specjalistycznych portalach branżowych.

Kelner z afery taśmowej używa teraz również drugiego imienia - przedstawia się jako Konrad Tadeusz Lassota. Imienia tego nie wykorzystywał wcześniej, m.in. wydając w Polsce książkę "Jak podsłuchałem system. Ośmiorniczki, czyli elita na widelcu". W jego sylwetce prezentowanej na insiderskich branżowych portalach trudno jednak doszukać się teraz choćby wzmianki o kontrowersyjnej przeszłości.

- U 17-letniego Konrada zdiagnozowano alergię na czerwone wino, ale to nie powstrzymało początkującego sommeliera. Był zdeterminowany miłością do winogron, a z czasem symptomy alergii zelżały, tak więc mógł rozpocząć karierę w przemyśle winiarskim - czytamy niemalże wzruszającą historię.

Później są wspominki z czasów młodości, pracy w różnych knajpkach i restauracjach na przestrzeni lat w Krakowie i Warszawie, a nawet luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu.

- Nauki pobierałem od wybitnych profesjonalistów, a biznes winiarski poznałem z obu stron - pracując jako nabywca win dla restauracji, ale także jako ich sprzedawca - wspomina Konrad Lassota pomijając fakt, że patrzył na wszystko, a właściwie słuchał jeszcze z innej strony - podsłuchując swoich klientów.

Dalej bowiem jego biografia płynnie przeskakuje już do roku 2017, a więc początku kariery na Wyspach i pracy we francuskiej restauracji L' Ortolan w Berkshire, skąd trafił do wspomianej już Duddell's w Londynie.

- W pracy najważniejsza jest dla mnie drużyna i jej kreatywne podejście do wina - podkreśla.

Na pytanie o najbardziej zawstydzający moment odpowiada bez wahania:

- Chciałem pokazać jednemu z moich gości, że moje szklanki są niezniszczalne. Podczas prezentacji rozbiłem szkło - mówi.

O podsłuchach ani widu, ani... słychu. Miejmy nadzieję, że w londyńskim Duddell's nie jadają przedstawiciele angielskiej polityki i finansjery.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

60
0
0
KOMENTARZE
(60)
As
8 miesięcy temu
Kelner „antybohaterem”? Powinien dostać nagrodę za ujawnienie prawdy o ludziach, którzy zamiast dbać o dobro naszego kraju, skutecznie ten kraj rozmontowuja. W każdym normalnym, demokratycznym kraju bohaterowie nagrani przez tego pana zakończyli by już dawni swoją karierę polityczna z dożywotnim zakazem brania udziału w życiu publicznym.
dadi
8 miesięcy temu
I miał rację, że stąd wyemigrował.
pissnapis
8 miesięcy temu
Pierwszy to kraj na świecie, w którym skazuje się tych, co ujawniają afery,a aferzyści cieszą się ukradzionym majątkiem.. brawo Polsko!
dziadek
8 miesięcy temu
No i na tym właśnie polega to tak zwane u nas prawo......Ci, którzy nagrywali skończyli jako skazani natomiast ci, którzy pokazali prawdziwe oblicze , wszelką szkodę dla kraju i obywateli chodzą sobie nadal zadowoleni czyniąc nam wszystkim dalsze zło....
Mmm
8 miesięcy temu
Czemu osoby które zostały nagrane i które robią przekręty za nasze pieniądze nie zostali skazani????
Najnowsze komentarze (60)
aa
7 miesięcy temu
Hie hie hie jeżeli dostał w zawiasach to miał prawo robić i wyjeżdżać gdzie chce byleby nie podpaść . Pewnie POwski sedzia teraz se pluje w brodę ,że dał zawiasy haha
Klientdokelne...
7 miesięcy temu
Co u Pana? Łój , zupa i kartofli kupa.
ja
7 miesięcy temu
kto diagnozuje 17 - lata pod kątem alergii na wino???? to jakiś absurd
zorro
7 miesięcy temu
Był tanim narzędziem do zdobywania nagrań a nie bohaterem . A jeśli ktoś mówi o ujawnianiu prawdy to taką prawdę należy ujawniać o wszystkich politykach z wszystkich ugrupowań , ujawnianie wybiórcze jest manipulacją . Zarówno politycy PO jak i PIS byli "u sowy" .
nabial
7 miesięcy temu
z tego co wiem, to w Państwie prawa nie wolno podsłuchiwać bez wiedzy zainteresowanych, chyba że robią to służby - a i wtedy muszą mieć na to pozwolenie swoich zwierzchników. Ale pewnie się mylę.............
Uważajcie na ...
7 miesięcy temu
Jak to dobrze, że folksdojcze nie zauważyli wizyty i umowy Polski z USA -- do jest wskazówka jak należy głosować w następnych wyborach!!!
Solejuk
7 miesięcy temu
Myślę że Ci IDEALNI teraz przy władzy mówią i wyrażają się podobnie o Nas. Narazie kupują sobie głosy rozdawnictwem i myślę że za chwilę zbankrutuje nasz kraj i co w tedy??
KaczystanKwaK...
8 miesięcy temu
Nic nie zrobili złego, w miejscu publicznym włączyli dyktafon straaaaaszne
bum
8 miesięcy temu
zaplacili im
go2war
8 miesięcy temu
Rozje...#@%chać system i spie..%#!szyć się do innego kraju... ...BEZCENNE :) .... marzenie każdego Polaka
isaura
8 miesięcy temu
na razie fale sa zalane oliwa
eMmm
8 miesięcy temu
A spece od nielegalnych podsłuchów w/s Afery Beger żyją sobie spokojnie, za ten czy dostali nagrody i gitara. Oni mogą łamać prawo.
urbanacje
8 miesięcy temu
wojna handlowa USA vs Chiny - co ma do tego sytuacja Japonii z lat 80? zapraszam na krótkie video: youtu. be/OLcwZbe5Lpg (trzeba wkleić link bez spacji)
Jaro
8 miesięcy temu
W każdym normalnym kraju by siedział szpieg to szpieg
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić