Kij bejsbolowy dla każdego nauczyciela. Amerykański sposób na przemoc w szkole

16

Okręg szkolny w Pensylwanii postanowił wyposażyć pedagogów w kije po ostatnich krwawych strzelaninach w amerykańskich szkołach.

Kij bejsbolowy dla każdego nauczyciela. Amerykański sposób na przemoc w szkole
(Pixabay.com)

Pół tysiąca nauczycieli z okręgu Millcreek odebrało kije bejsbolowe. Sprzęt o długości 41 centymetrów dostał każdy pedagog. Przedstawiciel szkolnych władz twierdzi, że kije mają znaczenie symboliczne, choć nie zaprzecza, iż mają również być "ostatnią deską ratunku" w sytuacji zagrożenia w szkole.

Niestety, żyjemy w czasach, w których być może trzeba będzie ich użyć do ochrony siebie i naszych dzieci - uzasadniał William Hall.

Wręczenie kijów bejsbolowych nauczycielom poprzedziło szkolenie. Trwało jeden dzień. Władze okręgu podkreślają, że sprzęt będzie trzymany w salach lekcyjnych pod kluczem. Nauczyciele mają po nie sięgać dopiero w sytuacji zagrożenia.

Pomysł był konsultowany w internecie z mieszkańcami rejonu. Poparło go aż 70 procent osób biorących udział w ankiecie - podaje BBC News.

Bezpośrednim impulsem do wręczenia nauczycielom kijów była strzelanina na Florydzie. W lutym 19-letni uczeń zabił z zimną krwią 19 osób w Stoneman Douglas High School.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić