Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski16.05.18 (07:12)

Kim Dzong Un zmroził świat wieczorem. Rano Korea Północna dołożyła jeszcze mocniej

Najpierw władze w Pjongjangu ogłosiły, że zawieszają rozmowy z Koreą Południową. Potem pojawiła się groźba odwołania szczytu Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem. Po kilku godzinach Koreańczycy z Północy opublikowali nowy komunikat.
KCNA / PAP/EPA

Głos zabrało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Pjongjangu. Po wcześniejszym, bezosobowym oświadczeniu opublikowanym przez agencję KCNA, tym razem pod stanowiskiem władz w Pjongjangu podpisał się ktoś konkretny. Przekaz był skierowany do Stanów Zjednoczonych.

Nie będziemy zainteresowani rozmowami, jeśli oni będą próbowali nas zapędzić w kozi róg - zagroził wiceminister spraw zagranicznych Kim Kye-gwan.

REKLAMA

Pierwszy komunikat północnokoreańskiej agencji KCNA był lakoniczny. Komuniści podali, że wspólne manewry wojskowe Amerykanów i Koreańczyków z Południa są powodem odwołania dzisiejszego spotkania na wysokim szczeblu z delegacją z Seulu w Panmundżomie (w strefie zdemilitaryzowanej między oboma krajami). Z tego też powodu zagrozili odwołaniem szczytu Kim Dzong Un - Donald Trump wyznaczonego na 12 czerwca w Singapurze.

KCNA / PAP/EPA

W najnowszym stanowisku Pjongjang wezwał Waszyngton do szczerych rozmów, a nie takich, w trakcie których Kim Dzong Un byłby zmuszany do rezygnacji z arsenału jądrowego. Północnokoreański wiceminister zaapelował, by USA zmieniły sposób postępowania - podaje południowokoreańska agencja Yonhap. Przedstawiciel reżimu stwierdził, że rozmowy muszą być tak poprowadzone, by Korea Północna mogła "właściwie zareagować". W przeciwnym razie nie widzi sensu spotkania przywódców w Singapurze.

Nieuniknione byłoby ponowne rozważenie, czy należy odpowiedzieć na zaproszenie na nadchodzący szczyt ze Stanami Zjednoczonymi - stwierdził Kim Kye-gwan.

Amerykanie nie mają zamiaru wycofywać się z wcześniejszych ustaleń. Władze w Waszyngtonie podały, że w dalszym ciągu przygotowują historyczne spotkanie między Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij