Jan Muller| 
aktualizacja 

Kociak miesiąca była na Księżycu. Teraz ją sprzedają

0
Podziel się:

Rozkładówka magazynu erotycznego "Penthouse" była na Księżycu z kilkoma załogami misji Apollo. Teraz seksowne zdjęcia dziewczyny października 1971 roku trafiły na aukcję.

Kociak miesiąca była na Księżycu. Teraz ją sprzedają
(Rrauction.com)

*Zdjęcia modelki Helen Caunt ostatni raz w kosmos poleciały z załogą Apollo 17. *Ci trzej faceci i goła dziewczyna ze zdjęcia byli ostatnimi ludźmi na powierzchni Księżca. Erotyczny plakat z "Penthouse'a" należy do pamiątek pozostałych po zmarłym niedawno dowódcy tej pamiętnej misji, Gene'a Cernana. To on zakleił wrażliwe miejsca rozebranej dziewczyny wizerunkiem Wilusia E. Kojota ze znanej kreskówki.

Korpus astronautów był grupą poważnych, stale konkurujących ze sobą facetów. Byli jednak dobrze znani jako autorzy wielu żartów. Doskonale sam się o tym przekonałem, bo padłem ofiarą jednego z najbardziej sławnych - napisał Cernan w liście potwierdzającycm autentyczność "kosmicznej" rozkładówki.

Rakieta wyniosła astronautów Apollo w kosmos 7 grudnia 1972 roku. Po 5 dniach znaleźli się na powierzchni naszego naturalnego satelity i spędzili tam nieco ponad 3 dni. 19 grudnia ich lądownik osiadł w wodach Oceanu Spokojnego. Rozkładówka z Helen Caunt pozostała w środku, ale już następnym roku wróciła do rąk Gene'a Cernana. Zatrzymał ją jako jedną z najdziwniejszych pamiątek po misjach na Księżyc.

*Skąd goła dziewczyna w module dowódczym Apollo 17? *To konsekwencja żartu ze stycznia poprzedniego roku. Cernan należał wówczas do załogi zapasowej misji Apollo 14. Panowie zaprojektowali sobie własne naszywki, gdzie w logo misji był właśnie Wiluś E. Kojot. Wyprodukowali ich potężną ilość i, w ramach dowcipu, ukryli w zakamarkach pojazdu pierwszego składu misji. Gdy Apollo 14 znalazł się w kosmosie, uwolnione brakiem grawitacji zaczęły wylatywać, krążyć między astronautami i robić spore zamieszanie.

Cernan, jeżeli znajdę jeszcze jedną z twoich naszywek, to zrobię Beeep Beep twojej d... - miał zakomunikować kontroli NASA wkurzony dowódca, Alan Shepard.

Po dwóch latach Stu Roosa, członek załogi Apollo 14 był w składzie zapasowym Apollo 17. Skorzystał z okazji by odwdzięczyć się Cernanowi i kolegom. W module dowódczym powiesił im "gołą babę". Napis na naklejonym przezornie przez Cernana Wilusiu E. Kojocie, czyli "Beep Beep Yuras", nawiązuje do słynnych słów Sheparda - "Beep Beep Your Ass".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić