KOD tworzy media. Pokieruje była szefowa Trójki

276

Komitet Obrony Demokracji chce mieć własne media. Zaczyna z internetowym radio i telewizją, potem będzie think tank.

KOD tworzy media. Pokieruje była szefowa Trójki
(GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FOTONEWS/NEWSPIX.PL)

Media Komitetu Obrony Demokracji zaczną nadawać 4 czerwca. Zapowiedział to na spotkaniu ze zwolennikami KOD-u we Wrocławiu lider ruchu, Mateusz Kijowski. Oficjalnym fotoreporterem MKOD zostanie Chris Niedenthal. To symboliczny ruch, bo to jego zdjęcia ze stanu wojennego obiegły cały świat.

Szefową naszych mediów będzie Magda Jethon, była dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Zaangażowało się w nie wiele wybitnych nazwisk. Wszystkich nie wymienię, żeby nikt nie czuł się poszkodowany - powiedział Kijowski.

KOD będzie miał też swój komitet doradczy. Organizacją ekspercką pokieruje Władysław Frasyniuk. W składzie think tanku znajdzie się m.in. socjolog prof. Radosław Markowski. Proces wewnętrznej rozbudowy Komitetu zapoczątkuje zapowiedziane na 5 czerwca walne zgromadzenie.

Od tego czasu będzie można składać deklaracje członkowskie. Wybory w Komitecie Obrony Demokracji odbędą się prawdopodobnie dopiero po wakacjach, najpewniej w październiku - zapewniał lider organizacji.

4 czerwca odbędzie się marsz "Wszyscy dla Wolności". Obok liderów KOD-u przejdą ulicami stolicy byli prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić