Jan Muller| 

Kolejne przypadki HIV. Tego na Eurowizji nie było

17

Ukraińcy wykorzystują zainteresowanie Eurowizją do szukania chorych z HIV, wirusowym zapaleniem wątroby i syfilisem. Odkrywają kolejne przypadki zarażonych.

Kolejne przypadki HIV. Tego na Eurowizji nie było
(Youtube.com)

*Chorych fanów muzyki wyłapują wolontariusze w Kijowie. *Specjalnie ustawione cztery stanowiska medyczne służą pobieraniu krwi do testów i rozdawaniu prezerwatyw. Te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem. Według Siergieja Fedorowa z organizacji ANTIAIDS rozdano ich już 150 tys. Niemniej, głównym celem nie jest zapobieganie ewentualnym ciążom a podniesienie świadomości gości festiwalu odnośnie własnego stanu zdrowia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wykryliśmy 13 osób zarazonych wirusem HIV. To nie tylko obywatele Ukrainy, ale też przyjezdni - mówi Fedorow.

Jak przypominają organizatorzy, HIV nie wybiera i jest groźny dla każdego. Szacuje się, że na świecie żyje blisko 37 mln z wirusem HIV, niestety wielu nie ma o tym pojęcia. Dla Ukrainy to szczególny problem, bo tu epidemia rozwija się najszybciej w Europie. W kraju może być ćwierć miliona chorych.

Przebadano 3,5 tys. osób z 30 krajów. Poza zarażonymi HIV odkryto 53 przypadki wirusowego zapalenia wątroby typu C, 19 typu B i 14 syfilisu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić