aktualizacja 

Kontrowersyjna akcja artysty. Naga sesja podczas konwentu partii

8
Podziel się:

Amerykański artysta Spencer Tunick podczas konwentu Partii Republikańskiej w Cleveland, który ma się odbyć między 18 a 21 lipca, chce zorganizować nagą sesję zdjęciową z udziałem setki ochotniczek pozujących z lustrami. Akcja mam podkreślić rosnący wypływ kobiet na przyszłość kraju.

Kontrowersyjna akcja artysty. Naga sesja podczas konwentu partii
(Instagram.com)

Wiele kobiet już odpowiedziało na ogłoszenie w internecie. Jak czytamy na stronie artysty, poszukiwane są modelki o różnych sylwetkach, bez względu na doświadczenie przed obiektywem i przeszłość artystyczną. 100 ochotniczek zostanie wybranych na podstawie podesłanych fotografii.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ta sesja nie ma być protestem, tylko zwróceniem uwagi opinii publicznej na problem dyskryminacji płciowej. Spencer Tunick angażując w projekt nagie kobiety, chce podkreślić fakt, że każda obywatelka USA ma wpływ na wynik zbliżających się wyborów. Akcja ma zwrócić uwagę na rolę kobiet także w polityce światowej.

Lustra oznaczają, że jesteśmy odbiciem samych siebie, siebie nawzajem i otaczającego nas świata - tłumaczy artysta.

Zdjęcie zostanie pokazane w Muzeum Sztuki Współczesnej w Cleveland. Jak czytamy w "Mirror", artysta, który zasłynął m.in. fotografią 2754 nagich ludzi, tym razem zainspirował się filmem „The Chicago 8”. Obraz z 2010 roku opowiada o grupie aktywistów, którzy w 1968 r. podczas konwentu Partii Demokratycznej protestowali przeciwko wojnie w Wietnamie.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić