REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska12.06.19 (09:12)

Korczyna. Mieszkańcy nowego osiedla skarżą się na strażacką syrenę. Wydano komunikat

Mieszkańcy nowego osiedla w Korczynie w woj. podkarpackim, skarżą się na głośną syrenę Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie postanowili wydać w tej sprawie komunikat.
google maps

Nowe osiedle wybudowano przy remizie. Zamieszkują je głównie młode małżeństwa z dziećmi. Skarżą się, że syrena strażacka wyje nawet w nocy, przez co nie mogą spać - podaje portal krosno112.pl.

Na wątpliwości co do działania syreny alarmowej postanowili odpowiedzieć strażacy. Wyjaśnili, że jako jednostka należąca do systemu bezpieczeństwa państwa, muszą być skutecznie i jak najszybciej powiadamiani o zagrożeniu.

REKLAMA

Chcielibyśmy uświadomić Państwu, że włączanie syreny alarmowej nie jest wymysłem naszej jednostki, albo któregoś strażaka, natomiast jest to usankcjonowane działanie, które ma na celu jak najszybsze powiadomienie ratowników o zaistniałym zdarzeniu. W związku ze zwiększeniem obowiązków nakładanych na strażaków ochotników, a co za tym idzie większą ilością zdarzeń, do których są dysponowani, syrena alarmowa działa częściej. Pamiętajmy, że najwyższym celem OSP jest bezinteresowna pomoc mieszkańcom nasze miejscowości, gminy, a także powiatu, a każdy alarm jest bezpośrednio związany z czyimś nieszczęściem, dlatego zastanówmy się nad tym, zanim następnym razem wyrazimy swoje oburzenie hałasem syreny, bo kolejna może wzywać strażaków do pomocy właśnie nam - napisali w komunikacie druhowie OSP w Korczynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Szamotał się w kablach telefonicznych. Strażacy nie zastanawiali się długo

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij