Korea Północna ćwiczyła atak na prezydencką siedzibę w Seulu

Wojsko Korei Północnej ćwiczyło atak na Błękitny Dom, siedzibę prezydent Korei Południowej, którą Kim Dzong Un nazwał "szambem zła".

Obraz
Źródło zdjęć: © flickr.com | Stefan Krasowski

Informacje o ćwiczeniach wojskowych podały północnokoreańskie media KCNA. W piątek armia Kim Dzong Una przeprowadziła ćwiczenia artyleryjskie, podczas których symulowano atak na budynki rządowe Korei Południowej. Czasami testy wykonuje się, żeby sprawdzić uzbrojenie, a czasami po to, żeby osiągnąć jakieś cele polityczne - donosi CNN.

Wojsko musi być w gotowości bojowej, by po otrzymaniu rozkazu bezlitośnie zniszczyć reakcyjną maszynę w Seulu, szambo zła, i zakończyć historyczną sprawę narodowego zjednoczenia – powiedział koreański dyktator Kim Dzong Un.

*Do słów Kim Dzong Una odniosła się prezydent Korei Południowej Park Geun-Hye. * Zapowiedziała, że prowokacje ze strony Korei Północnej nie będą dłużej tolerowane.

Armia Południowej Korei powinna być gotowa na każdy rodzaj ataku ze strony Korei Północnej - powiedziała Park Geun-Hye.

Prezydent Korei Południowej zapowiedziała udział w szczycie bezpieczeństwa jądrowego. Będzie chciała poruszyć ze Stanami Zjednoczonymi temat denuklearyzacji Korei Północnej i skonsultować to z innymi światowymi liderami.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie