Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Korea Północna ćwiczyła atak na prezydencką siedzibę w Seulu

6
Podziel się:

Wojsko Korei Północnej ćwiczyło atak na Błękitny Dom, siedzibę prezydent Korei Południowej, którą Kim Dzong Un nazwał "szambem zła".

Korea Północna ćwiczyła atak na prezydencką siedzibę w Seulu
(flickr.com, Stefan Krasowski)

Informacje o ćwiczeniach wojskowych podały północnokoreańskie media KCNA. W piątek armia Kim Dzong Una przeprowadziła ćwiczenia artyleryjskie, podczas których symulowano atak na budynki rządowe Korei Południowej. Czasami testy wykonuje się, żeby sprawdzić uzbrojenie, a czasami po to, żeby osiągnąć jakieś cele polityczne - donosi CNN.

Wojsko musi być w gotowości bojowej, by po otrzymaniu rozkazu bezlitośnie zniszczyć reakcyjną maszynę w Seulu, szambo zła, i zakończyć historyczną sprawę narodowego zjednoczenia – powiedział koreański dyktator Kim Dzong Un.

*Do słów Kim Dzong Una odniosła się prezydent Korei Południowej Park Geun-Hye. * Zapowiedziała, że prowokacje ze strony Korei Północnej nie będą dłużej tolerowane.

Armia Południowej Korei powinna być gotowa na każdy rodzaj ataku ze strony Korei Północnej - powiedziała Park Geun-Hye.

Prezydent Korei Południowej zapowiedziała udział w szczycie bezpieczeństwa jądrowego. Będzie chciała poruszyć ze Stanami Zjednoczonymi temat denuklearyzacji Korei Północnej i skonsultować to z innymi światowymi liderami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
dasf
7 lat temu
Ameryka tyka tylko ropę , nie gówno. Kiedy w Somalii stwierdzili brak ropy, dali tyły.
adi
7 lat temu
dawno powinni za atakowac a nie czekac na bron jądrowa zrobia
maly ludz
7 lat temu
Może Korea Płn. pokazuje co czeka całą ludzkość? Być może nasi potomkowie będą mieli już zainstalowane w sobie chipy, które w każdej chwili będzie można wyłączyć i pozbyć się "niepotrzebnego" ludzia. W Korei jest podobnie, bo za byle głupstwo całe rodziny są osadzane w obozach śmierci. Ludzie umierają z głodu(są przypadki kanibalizmu), ale muszą chwalić wodza, jak im to dobrze. Nie ma na chleb dla ludzi, ale na rakiety i czołgi jest ! Smutne i tragiczne, bo cały świat wie o tym i nic.
Otaku
7 lat temu
Kiedyś napisałem(1607 plusów) :"No i niech czerwoni zaatakują. Klęska socjalistów będzie nieunikniona. Ofensywa Południa potrwa ~3 dni...max TRZY dni! Do boju kapitaliści zetrzeć w pył socjalistów!" - podtrzymuje zdanie!
...
7 lat temu
Mogliby w SRISIS uderzyć.
tomek
7 lat temu
u nich tak zawsze to po co o tym piszecie? wojny żadnej nie będzie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić