Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Dyrektor szpitala w Wuhan reanimowany

65

Liu Zhiming jest dyrektorem szpitala w Wuchang, dzielnicy miasta Wuhan. W chińskich mediach pojawiła się informacja, że doktor miał rzekomo umrzeć w wyniku zarażenia koronawirusem. Lokalny urzędnik do spraw zdrowotnych zdementował te doniesienia.

Koronawirus. Dyrektor szpitala w Wuhan reanimowany
(Getty Images, Feature China/Barcroft Media)

Liu Zhiming miał umrzeć w poniedziałek 17 lutego. Jak podaje "Daily Mail", w mediach pojawiły się nawet komentarze rzekomych współpracowników doktora. Przyznawali, że nie spodziewali się śmierci dyrektora. Jeden z informatorów miał powiedzieć, że Liu Zhiming zawsze cieszył się dobrym zdrowiem, więc jego śmierć była dla personelu szokiem.

Koronawirus. Co naprawdę stało się z dyrektorem szpitala w Wuhan?

Informacja została zdementowana przez Urzędnik ds. Zdrowia prowincji Hubei. Oświadczył on, że Liu Zhiming jest poważnie chory i przechodzi reanimację, a doniesienia na temat śmierci doktora są w pełni fałszywe.

Zaledwie kilka dni przed rzekomym odejściem dyrektora miał miejsce zgon innej członkini personelu medycznego szpitala w Wuhan. W piątek 14 lutego zmarła Liu Fan, 59-letnia pielęgniarka. Kobieta zaraziła się w trakcie kontaktu z pacjentami. Jak podaje "Daily Mail", z powodu niedostatecznej ilości sprzętu Liu prawdopodobnie nie wydano ochronnego skafandra. Jednak władze placówki zaprzeczyły tym doniesieniom.

Do 17 lutego w wyniku epidemii koronawirusa zmarło już łącznie 1800 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić