Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia o sytuacji w Iranie

4

Przedstawiciele WHO zdecydowali przyjrzeć się sytuacji, jaka panuje w Iranie w związku z epidemią koronawirusa. Po wizycie w kraju dyrektor ratunkowy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ocenił wysiłki rządu w zahamowaniu rozprzestrzeniania się choroby.

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia o sytuacji w Iranie
(Getty Images, Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)

Jak podaje "XinhauNet", Iran jest najbardziej dotkniętym przez koronawirusa państwem Bliskiego Wschodu. W wyniku choroby zmarło już ponad 800 osób, a ok. 15 tys. zostało zarażonych. Przeszło 4 tys. wyzdrowiało.

Rząd Iranu doświadcza dodatkowych trudności w związku z sankcjami nałożonymi przez USA. Hassan Rouhani, irański prezydent, wysłał listy do zagranicznych liderów na całym świecie. Domaga się w nim, aby Amerykanie znieśli ograniczenia, żeby jego rodacy mogli sprowadzać do kraju leki i środki higieniczne.

Koronawiurs. Jak Światowa Organizacja Zdrowia ocenia wysiłki rządu Iranu?

Przedstawiciele WHO ocenili, że rząd Iranu radzi sobie bardzo dobrze z epidemią. Według ustaleń "XinhauNet" Richard Brennan, dyrektor ratunkowy organizacji, określił, że działanie Irańczyków są "kompleksowe i skoordynowane".

Światowa Organizacja Zdrowia szczególnie pochwaliła sposób, w jaki Irańczycy zarządzają pacjentami. Wysoko ocenili również sposób prowadzenia działania profilaktyczne, w tym ostrzeganie przed zagrożeniami, a także pracę w laboratoriach.

Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić