o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Koronawirus. Uciekł na bezludną wyspę. Każą mu wracać

138
Podziel się

Hiszpańskie służby ścigają mężczyznę, który uciekł przez koronawirusem na bezludną wyspę. Udało mu się to zrobić przed ogłoszeniem ogólnonarodowej blokady, jednak władze twierdzą, że 54-latek łamie prawo. "To będzie ich wina, jeśli wrócę i się zarażę" - podkreśla uciekinier.

Hiszpania. Uciekł przed koronawirusem na bezludną wyspę.
Hiszpania. Uciekł przed koronawirusem na bezludną wyspę. (twitter.com)
bDUjHevF

Dwa tygodnie temu o Hiszpanie dowiedział się cały świat. Rafael Lambies stał się bohaterem mediów z całego świata, kiedy rozeszła się wieść o jego ucieczce przed koronawirusem na bezludną wyspę. Teraz sława odbija się mu czkawką.

Uciekł przed koronawirusem na bezludną wyspę. Każą mu wracać

Po spędzeniu 30 dni w samotni Lambies został wezwany przez władze Ibizy do powrotu. Służby twierdzą, że 54-letni Hiszpan popełnił przestępstwo, którego nie są w stanie sprecyzować.

Powiedzieli mi wiele bzdur, że pływanie łodziami rekreacyjnymi jest zabronione, a jedyną rzeczą, której zabronili, jest wpłynięcie do portu i wyjście z niego, ponieważ obowiązuje blokada, ale ja jestem poza portem i nigdzie się stąd nie ruszam - kręci głową Rafael Lambies.

bDUjHevH

Zobacz też: Koronawirus. Robert Rutkowski o wolontariacie jako sposobie na kwarantannę

Mężczyzna uciekł na bezludną wyspę tuż przed wprowadzeniem blokady. 11 marca Lambies wypłynął z portu w Walencji i przybił do brzegu wysepki s'Espalmador. Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego służby proponowały mu transport z powrotem do domu, ale mężczyzna odmówił. Potem zapomniano o nim, ale media przypomniały władzom o 54-latku.

Na bezludnej wyspie nie mogę złapać koronawirusa ani nikogo zarazić. Nie jestem dla nikogo problemem. Ale jeśli zmuszą mnie do powrotu do Walencji, złapię wirusa i umrę, to będzie z ich winy - mówił zdenerwowany 54-latek.

bDUjHevN

Koronawirus w Hiszpanii w liczbach. W kraju wykryto do tej pory 166 831 zakażonych koronawirusem, a 17 209 poniosło śmierć z powodu epidemii. Hiszpania jest obecnie drugim po USA państwem z największą liczbą chorych. W Stanach Zjednoczonych potwierdzono 557 571 przypadków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDUjHewi
KOMENTARZE
(138)
123
rok temu
Nie rozumiem o co chodzi władzom Hiszpanii? Gdybym zamknęła się w piwnicy i siedziała tam 10 lat to moja sprawa. Siedzi na wyspie, nikomu nie przeszkadza, to niech siedzi. My siedzimy w domach. Ktoś inny wejdzie na drzewo i będzie siedział.
Czytający
rok temu
Czyli nie tylko Polska! Głupota nie ma granic!!!
zielonomitu
rok temu
"Nikt nie może mieć lepiej od nas i nikt nie może nas nie słuchać" - władza.
bDUjHewj
świat oszalał
rok temu
"Służby twierdzą, że 54-letni Hiszpan popełnił przestępstwo, którego nie są w stanie sprecyzować." Nowa kategoria prawna.
Tvu
rok temu
Nie podoba się to władzy ponieważ nie musi płacić podatków, nie jest codziennie manipulowany przez zakłamane media, nie musi siedzieć w czterech ścianach i jest wolny.
Najnowsze komentarze (138)
Cris
rok temu
taaa.....nie po to go stworzyli i wypuścili by taki ...se przed nim uciekał....musi wrócić s się zarazić bo taki jest "plan !"...
logik z KO
rok temu
Jeśli ta wyspa jest bezludna to znaczy, że ludzie nie mogą na niej mieszkać.. proste??
krzywousty 1
rok temu
firmy kazali pozamykać,siedzieć w domach jak hodowlane króliki czy kurczaki, za wszystko płacić, przesyły choć nie uużywasz gazu,prądu czy wody,wynajem również tak że dług chorendalnie rośnie banksterzy zacierają lepie łapki....
fwrj
rok temu
Polska opozycja idealnie pasuje do władz Hiszpanii.
hemkiwe
rok temu
Bo władza musi pilnować dyscypliny w narodzie. Inaczej zaraz następny zapragnie uciec na drzewo, kolejny do lasu, jeszcze inni na jakieś łódki i tak dalej. Gdyby facet cicho siedział na tej wyspie to nikt by się nie czepiał.
Elżbieta
rok temu
" Nie sprecyzowane przestępstwo "_ fakt izolacja , inwigilacja, sterowanie nami jak pionkami na szachownicy, a ten uciekł ... i byłby głupi gdyby dobrowolnie wrócił , nie ma do czego , trzymaj się i nie daj !
ewa
rok temu
zazdroszczą mu i tyle.
LEON
rok temu
MÓJ JACHT ŻAGLOWY ZIMUJE W GIŻYCKU NIE MAM DO NIEGO DOSTĘPU TEREN JEST ZAMKNIĘTY I NIE WIADOMO DO KIEDY .STANU WYJĄTKOWEGO NIE MA O OGRANICZA SIĘ DOSTĘPU DO PRYWATNEJ WŁASNOŚCI
bDUjHewb
LEON
rok temu
CZY STANIE NA KOTWICY W CICHEJ ZATOCE JEST ZABRONIONE ,ZASTANAWIAM SIĘ CZY CZY BĘDĘ MÓGŁ ZWODOWAĆ MÓJ JACHT W TYM SEZONIE .MINISTER TO ŻEGLARZ ZOBACZYMY JAK SIĘ ZACHOWA
żeglarz
rok temu
To dlatego go prześladują, że głupota nie boli.
wladza
rok temu
tu nie chodzi o ochrone czy troske o ludzi tylko o ich 100% kontrole, przyszla inwigilacje i manipulacje. mamy siedziec w domu, ubezwlasnowolnieni i w poczuciu zagrozenia - spodziewam sie ze bedzie duzo gorzej i ludzie sami o to poprosza....
Polis
rok temu
Koronagłupoty roznosi się po urzędnikach na całym świecie Komu ten facet przeszkadza na wyspie Jak ma co jeść i nie prosi o pomoc to o co chodzi żeby wrócił i się naraził.
Antysystem
rok temu
Głupota urzędnicza jest taka sama na całym świecie.
8787
rok temu
Chłopina jest niebezpieczny bo farmakoterroryści na takich nie zarabiają. Nic się im nie da sprzedać . Ani maski, ani kombinezonu, nawet płynu do odkażania, nie mówiąc o kosztownym leczeniu, szczepieniu a nawet pochówku .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić