Wróć na
II
|

Koronawirus w Chinach ustępuje. Znów można jeść nietoperze

96
Podziel się

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, władze Chin ponownie zezwoliły na handel nietoperzami, które miały być głównym przekaźnikiem choroby na ludzi. Sytuacje opisał brytyjski dziennikarz.

Koronawirus w Chinach ustępuje. Znów można jeść nietoperze
(Youtube.com)

Chiny powoli wracają do normalności. Odwoływane są ograniczenia w przemieszczaniu się, wraca możliwość zgromadzeń publicznych oraz swoboda handlu na targach. W związku z tym na chińskich bazarach znów pojawiają się klatki ze zwierzętami takimi jak psy, koty, skorpiony, a także nietoperze, których mięso jest w Państwie Środka jedzone.

Jednymi z pierwszych ofiar COVID-19 byli klienci i handlarze z targu w Wuhan, w którym sprzedawano właśnie nietoperze Ten gatunek zwierząt był również wiązany z epidemią SARS, która panowała na Dalekim Wschodzie w latach 2002-03.

Zobacz także: Nietoperze jak inkubatory dla wirusów

Jedzenie nietoperzy w Chinach

O tym, jak handel dzikimi zwierzętami wraca do chińskich miast opowiada korespondent Daily Mail. Opisuje on mieszkańców miasta Guilin na południu kraju, którzy cieszą się, że znów będą mogli jeść swoje tradycyjne dania. Na targach wystawiane jest mięso psów i kotów.

Z kolei w mieście Dongguan zrobiono zdjęcia sklepu z artykułami medycznymi, który zachwala również produkty z nietoperzy. Zdaniem reportera jedyna ze stanem sprzed epidemii jest taka, że ochroniarze na targach nie pozwalają obecnie na robienie zdjęć.

Czy oni kiedykolwiek się nauczą? Chińskie bazary sprzedają nietoperze i na brudnych od krwi chodnikach zarzynają króliki, w czasie, gdy Pekin świętuje "zwycięstwo" nad koronawirusem - pisze reporter.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(96)
Pinokio
2 miesiące temu
Wstrętny naród... Świat powinien dochodzić odszkodować od tych żółtych stworów
Romann
2 miesiące temu
Niech sobie jedzą te nietoperze. Odizolować ten kraj od świata i po problemie.
efefef
2 miesiące temu
wybudować nowy mur chiński dookoła tego kraju i nikogo tam nie wpuszczać ani nie wypuszczać. Problem sam się rozwiąże.
ewa
2 miesiące temu
Przyjdzie im płacić odszkodowania w miliardach USD to zmądrzeją
Virussala
2 miesiące temu
Nie lubię tego narodu chińskiego jedzą co popadnie później epidemie. Nie dobrze że znów zaczeli jeść te wstrętne nietoperze oj bardzo nie dobrze.
Najnowsze komentarze (96)
Angie
2 miesiące temu
To zdjęcie pochodzi sprzed 30 stycznia. Wystarczy wyszukać je w google. Za wywoływanie chorych sensacji i podsycanie paniki ktoś powinien ponieść odpowiedzialność karną.
4ozonja
2 miesiące temu
w łebach się p , a potem cały świat cierpi
antyŻENADA
2 miesiące temu
niech przed jedzeniem moczą je w kupie, będa lepsze
APEL
2 miesiące temu
bojkotujemy sklepy chińskie . W Polsce namnożyło sie tego badziewia , w moim miescie /50tys,/ aż 3 markety ,z tym śmierdzącym chłamem. Polacy - kupujcie tylko polskie produkty, tym samym uratujecie nasza gospodarką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIck
2 miesiące temu
szkoda psiaków, by ich szlak trafił w końcu !
zdruzgotana
2 miesiące temu
nie tak dawno pokazano w TV targowisko w sławnym WUHAN , ze stołami pełnymi upieczonych psów, nietoperzy, szczurów ......, a pod stały klatki z żywymi pieskami, kotami .Brud okropny,wsród całej tej oranżerii uwijali się sprzedawcy z tasakami ociekającymi krwią. WIDOK --PRZEOKROPNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Wirus
2 miesiące temu
Po tym wirusie nikt nie dojdzie do siebie.
oh nie
2 miesiące temu
taaak bo to od nietoperza wyszło.. dajcie spokój.. powinni zlikwidować to laboratorium w tym mieście.. aby więcej broni biologicznych na nas nie słali
wania
2 miesiące temu
Obama dał nam kleszcze zatrute a Donald dał nietoperza zatrutego Z Blada twarzą nie wygrasz dostaniesz zatruta strzała.
Raf
2 miesiące temu
Redaktor to bałwan pokazałeś już to miesiąc temu !!!!??
Sweet
2 miesiące temu
To tylko pokazuje jak ten naród jest bardzo zacofany... Mam nadzieję że nowa fala wirusa w nich uderzy, bo krzywdząc niewinne zwierzęta krzywdzą planetę a ona się msci
M D
2 miesiące temu
Atomówki leżą w magazynach nieużywane...
joanna
2 miesiące temu
biedne zwierzęta, to się w głowie nie mieści, powinni ponieść karę bezwzględnie, przez tych padalców my ponosimy konsekwencje, oczywiście większość narodu chińskiego jest normalna, to tak jak u nas
Gość
2 miesiące temu
Żólta zaraza zalewa cały świat
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić