o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Granice kraju zamknięte do 13 kwietnia

4
Podziel się

Do 13 kwietnia granice kraju pozostaną zamknięte. Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował też w środę o dodatkowych obostrzeniach.

Zamknięcie granic ma pomagać w walce z pandemią
Zamknięcie granic ma pomagać w walce z pandemią (East News, Jakub Kamiński)
bDXWDFBx

Przypomnijmy, że zamknięcie granic to jeden z elementów walki z pandemią koronawirusa w naszym kraju. Wciąż wprowadzane są kolejne obostrzenia. - Nowe ograniczenia są niezbędne z punktu widzenia zakażeń w naszym kraju. Naszym celem jest dążenie do tego, aby przez dyscyplinę doprowadzić do realizacji celu. Mamy głęboką akceptację społeczną dla zadań funkcjonariuszy - powiedział w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Granice Polski będą zamknięte do 13 kwietnia. Co istotne, ograniczenia nie dotyczą przepływu towaru. Jak będą wyglądać obostrzenia odnoszące się do ruchu międzynarodowego w najbliższym czasie?

Tylko do piątku osoby pracujące po drugiej stronie granicy mogą granicę przekraczać. Przepis o tym, że tylko dwie osoby mogą przebywać ze sobą w przestrzeni publicznej, będzie ściśle egzekwowany - podkreślił szef MSWiA, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.

bDXWDFBz

Zobacz także: Wolontariat w czasach pandemii. Tak pomagają Polacy

Komunikaty drogą SMS

Warto wspomnieć, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zostało zobligowane do przesłania obywatelom SMS-ów z informacjami o nowych ograniczeniach.

Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie, za ich wielki wkład. Tylko zachowując się w sposób zdyscyplinowany możemy ograniczyć epidemię - zaznaczył szef MSWiA.

bDXWDFBF

Służby meldują pełną gotowość. Będą sprawdzać, czy obywatele Polski przestrzegają wprowadzanych ograniczeń. - Nasze działanie będą restrykcyjne, jeśli chodzi o ograniczenie osób w środkach transportu publicznego. Przepełnienie tworzy ogromne zagrożenie dla pasażerów. Chodzi nam o zapobieganie, a nie karanie - powiedział komendant główny Policji insp. Jarosław Szymczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDXWDFCa
KOMENTARZE
(4)
Bat Chłopski
rok temu
Na tego pana nie mogę patrzeć. Jego osoba wraz z dudą są dla mnie symbolami wykpienia Konstytucji i polskiego sądownictwa. Każdy konstytucjonlista wie gdzie jest ich miejsce. Ale na ich szczęście to nie wykształceni prawnicy, a ciemny lud rządzi.
belg
rok temu
granice muszą być zamknięte do odwołania czyli do zakończenia się tej pandemii, co nie nastąpi 13 kwietnia, no chyba że przyszłego roku
marek
rok temu
kamiński to wróg polski nr 1 :-)
bDXWDFCb
marek
rok temu
kamiński to wróg polski nr 1 :-)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić