o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Koronawirus w Polsce. Policja interweniowała podczas mszy

34
Podziel się

Policja otrzymała zgłoszenie, że na mszy świętej w Dąbrowie Białostockiej jest kilkudziesięciu wiernych. Na miejscu okazało się, że rzeczywiście złamano przepis dotyczący zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Koronawirus w Polsce. Msza święta w polskim kościele
Koronawirus w Polsce. Msza święta w polskim kościele (PAP, Darek Delmanowicz)
bDXSIBiZ

W niedzielę 29 marca w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Dąbrowie Białostockiej tradycyjnie odbyła się msza święta. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami na czas pandemii koronawirusa mogło w niej uczestniczyć maksymalnie pięciu wiernych. Przepisy jednak zlekceważono.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w kościele znajduje się kilkadziesiąt osób. Funkcjonariusze po przyjechaniu na miejsce potwierdzili, że nie zastosowano się do rozporządzenia, mówiącego o zakazie zgromadzeń. Nadkomisarz podlaskiej policji Tomasz Krupa w rozmowie z Radiem Białystok dodał, że na miejscu przeprowadzono czynności wyjaśniające. Na razie jednak nie wiadomo, kto i w jaki sposób zostanie ukarany.

"Gazeta Współczesna" dodaje, że nabożeństwo prowadził sam proboszcz parafii ks. Wacław Lewkowicz. Na razie jednak nikt z parafii nie chce komentować sprawy, która zrobiła się głośna na całą Polskę.

bDXSIBjb

Koronawirus w Polsce. Apel do Polaków

Eksperci i władze rządowe cały czas apelują do Polaków, by w czasie pandemii koronawirusa ograniczyli wyjścia z domu najbardziej, jak się da. Taka postawa ma pomóc zahamować rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDXSIBjh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDXSIBjC
KOMENTARZE
(34)
Ert
rok temu
Powinny być konsekwencje. Nie może być tak że jednych prawo dotyczy a dla innych jest wyrozumiałe.
Uspokojony
rok temu
Chociaż podczas obrzędu nie jest używane mydło, według kapłana jest to umycie rąk zgodne z zaleceniami polskich służb sanitarnych.  A zatem żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty. - mówił ksiądz prof. Tadeusz Guz. Proponuję mu uwierzyć. Taka msza jest absolutnie bezpieczna. Wszak kościół nie kłamie
gość
rok temu
W mojej okolicy w sklepach prywatnych zamontowane są dozowniki z płynem odkażającym i każdy musi dokonać dezynfekcji rąk, ekspedientki są za osłona z pleksiglasu, a wchodzić do sklepu mogą tylko dwie osoby.
bDXSIBjD
ala
rok temu
a dzisiaj w lidlu conajmniej 35 osób
donald tusk
rok temu
ateizm wkrótce wymrze
Marek
rok temu
A jutro na targach w Poznaniu odbędzie się zebranie Rady Miasta na 50 osób w jednym pomieszczeniu!!!
gość
rok temu
LUDZIE!DO KŚCIOŁA CHODZĄ SAME STARSZE OSOBY? JAKA TO OSZCZĘDNOŚĆ NA EMERYTURACH JAK POMRĄ OD TEJ KORONY!!
żenada
rok temu
wiadomo białystok a napierd buraków
Ciemnogród
rok temu
a zdążyli dać na tacę? kilkadziesiąt osób niech każdy rzucił 10zł... STFU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciemnogród
rok temu
Bug ich uchroni przed Koronawirusem..
jdj
rok temu
To co stoi na przeszkodzie by czekano przed drzwiami sklepu wpuszczać po parę osób.A tak w sklepie prawie wszyscy poruszamy się a nie siedzimy godzinę i dłużej. To i to jest wyborem - albo strawa duchowa - oby było warto nie tylko wyklepane formułki i taca albo strawa dla ciała by uodpornić się przed wirusem np,jedząc owoce warzywa. cytuj.masa A w supermarketach ludzie chodzą jakby gdyby nigdy nic. O co tu chodzi? Zakaz w sklepie nie obowiązuje więc można postawić księdza w sklepie i niech odmawia modlitwę. to sarkazm to dla Msz odwagę?
ak001
rok temu
A policja tam wpadła przed, czy po tacy?
jdj
rok temu
Uważam że wierni i ksiądz powinni otrzymać mandaty by przypomnieć im , że życie jest wartością największą a wiara a nie obnoszenie się z nią w tak nieodpowiedzialny sposób./przykład - nałożenie kar dla restauratora i uczestników chrzcin/ Przypominam o równości wobec prawa.
bDXSIBjv
Msz odwagę?
rok temu
W sklepie 3 dni temu mogło być 5 osób dziś już 15 !! "jdj" skomentuj to.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić