o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Koronawirus w Polsce. Policja interweniowała podczas mszy

34
Podziel się

Policja otrzymała zgłoszenie, że na mszy świętej w Dąbrowie Białostockiej jest kilkudziesięciu wiernych. Na miejscu okazało się, że rzeczywiście złamano przepis dotyczący zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Koronawirus w Polsce. Msza święta w polskim kościele
Koronawirus w Polsce. Msza święta w polskim kościele (PAP, Darek Delmanowicz)
bEJMezQl

W niedzielę 29 marca w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Dąbrowie Białostockiej tradycyjnie odbyła się msza święta. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami na czas pandemii koronawirusa mogło w niej uczestniczyć maksymalnie pięciu wiernych. Przepisy jednak zlekceważono.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w kościele znajduje się kilkadziesiąt osób. Funkcjonariusze po przyjechaniu na miejsce potwierdzili, że nie zastosowano się do rozporządzenia, mówiącego o zakazie zgromadzeń. Nadkomisarz podlaskiej policji Tomasz Krupa w rozmowie z Radiem Białystok dodał, że na miejscu przeprowadzono czynności wyjaśniające. Na razie jednak nie wiadomo, kto i w jaki sposób zostanie ukarany.

"Gazeta Współczesna" dodaje, że nabożeństwo prowadził sam proboszcz parafii ks. Wacław Lewkowicz. Na razie jednak nikt z parafii nie chce komentować sprawy, która zrobiła się głośna na całą Polskę.

bEJMezQn

Koronawirus w Polsce. Apel do Polaków

Eksperci i władze rządowe cały czas apelują do Polaków, by w czasie pandemii koronawirusa ograniczyli wyjścia z domu najbardziej, jak się da. Taka postawa ma pomóc zahamować rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJMezQt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEJMezQO
KOMENTARZE
(34)
Ert
2 lata temu
Powinny być konsekwencje. Nie może być tak że jednych prawo dotyczy a dla innych jest wyrozumiałe.
Uspokojony
2 lata temu
Chociaż podczas obrzędu nie jest używane mydło, według kapłana jest to umycie rąk zgodne z zaleceniami polskich służb sanitarnych.  A zatem żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty. - mówił ksiądz prof. Tadeusz Guz. Proponuję mu uwierzyć. Taka msza jest absolutnie bezpieczna. Wszak kościół nie kłamie
gość
2 lata temu
W mojej okolicy w sklepach prywatnych zamontowane są dozowniki z płynem odkażającym i każdy musi dokonać dezynfekcji rąk, ekspedientki są za osłona z pleksiglasu, a wchodzić do sklepu mogą tylko dwie osoby.
bEJMezQP
ala
2 lata temu
a dzisiaj w lidlu conajmniej 35 osób
donald tusk
2 lata temu
ateizm wkrótce wymrze
Marek
2 lata temu
A jutro na targach w Poznaniu odbędzie się zebranie Rady Miasta na 50 osób w jednym pomieszczeniu!!!
gość
2 lata temu
LUDZIE!DO KŚCIOŁA CHODZĄ SAME STARSZE OSOBY? JAKA TO OSZCZĘDNOŚĆ NA EMERYTURACH JAK POMRĄ OD TEJ KORONY!!
żenada
2 lata temu
wiadomo białystok a napierd buraków
Ciemnogród
2 lata temu
a zdążyli dać na tacę? kilkadziesiąt osób niech każdy rzucił 10zł... STFU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciemnogród
2 lata temu
Bug ich uchroni przed Koronawirusem..
jdj
2 lata temu
To co stoi na przeszkodzie by czekano przed drzwiami sklepu wpuszczać po parę osób.A tak w sklepie prawie wszyscy poruszamy się a nie siedzimy godzinę i dłużej. To i to jest wyborem - albo strawa duchowa - oby było warto nie tylko wyklepane formułki i taca albo strawa dla ciała by uodpornić się przed wirusem np,jedząc owoce warzywa. cytuj.masa A w supermarketach ludzie chodzą jakby gdyby nigdy nic. O co tu chodzi? Zakaz w sklepie nie obowiązuje więc można postawić księdza w sklepie i niech odmawia modlitwę. to sarkazm to dla Msz odwagę?
ak001
2 lata temu
A policja tam wpadła przed, czy po tacy?
jdj
2 lata temu
Uważam że wierni i ksiądz powinni otrzymać mandaty by przypomnieć im , że życie jest wartością największą a wiara a nie obnoszenie się z nią w tak nieodpowiedzialny sposób./przykład - nałożenie kar dla restauratora i uczestników chrzcin/ Przypominam o równości wobec prawa.
bEJMezQH
Msz odwagę?
2 lata temu
W sklepie 3 dni temu mogło być 5 osób dziś już 15 !! "jdj" skomentuj to.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić