Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Policja interweniowała podczas mszy

50

Policja otrzymała zgłoszenie, że na mszy świętej w Dąbrowie Białostockiej jest kilkudziesięciu wiernych. Na miejscu okazało się, że rzeczywiście złamano przepis dotyczący zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Koronawirus w Polsce. Msza święta w polskim kościele
Koronawirus w Polsce. Msza święta w polskim kościele (PAP, Darek Delmanowicz)

W niedzielę 29 marca w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Dąbrowie Białostockiej tradycyjnie odbyła się msza święta. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami na czas pandemii koronawirusa mogło w niej uczestniczyć maksymalnie pięciu wiernych. Przepisy jednak zlekceważono.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w kościele znajduje się kilkadziesiąt osób. Funkcjonariusze po przyjechaniu na miejsce potwierdzili, że nie zastosowano się do rozporządzenia, mówiącego o zakazie zgromadzeń. Nadkomisarz podlaskiej policji Tomasz Krupa w rozmowie z Radiem Białystok dodał, że na miejscu przeprowadzono czynności wyjaśniające. Na razie jednak nie wiadomo, kto i w jaki sposób zostanie ukarany.

"Gazeta Współczesna" dodaje, że nabożeństwo prowadził sam proboszcz parafii ks. Wacław Lewkowicz. Na razie jednak nikt z parafii nie chce komentować sprawy, która zrobiła się głośna na całą Polskę.

Koronawirus w Polsce. Apel do Polaków

Eksperci i władze rządowe cały czas apelują do Polaków, by w czasie pandemii koronawirusa ograniczyli wyjścia z domu najbardziej, jak się da. Taka postawa ma pomóc zahamować rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić