REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas22.04.19 (20:12)

Lekarze nie dawali mu szans. 9-latek z Rytla wybudził się ze śpiączki

9-letni Alan potrzebuje ogromnej pomocy. Chłopiec właśnie wybudził się ze śpiączki po dramacie, jaki przeżył 2 tygodnie temu w miejscowości Rytel. Alan bawił się na jednym z podwórek. Wtedy jego koledzy wylali na ziemię benzynę i podpalili ciecz.
Stowarzyszenie "Naszym dzieciom" / Facebook.com

Alana z Rytla czeka długa i kosztowna rehabilitacja. Stowarzyszenie „Naszym dzieciom”, które zajmuje się organizacją zbiórki pieniężnej, prosi o pomoc. Trzeba uzbierać 400 tysięcy złotych, bo tyle będzie kosztowało leczenie w Szczecinie (w skład wyliczeń wchodzą także opłaty za dojazdy rodziców i ich zakwaterowanie).

Wszystko miało być tylko niewinną zabawą. 8 kwietnia czterech chłopców w wieku od 7 do 14 lat, którzy bawili się na swoim osiedlu, wpadło na pomysł, aby wynieść z garażu mieszkania jednego z nich kanister z benzyną. Następnie wlali jego zawartość do zrobionych w ziemi rowków.

REKLAMA

Chłopiec momentalnie się zapalił. Wszystkiemu winny był nagły podmuch wiatru. Płomienie ogarnęły całe ciało 9-latka. Chłopcu od razu z pomocą ruszył jego starszy brat wraz z matką. Ostatecznie dziecko zostało zabrane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Zobacz także: Nawilżane chusteczki poparzyły dziecku twarz

Obrażenia ciała były bardzo rozległe. Ciało chłopca uległo poparzeniu w 60 proc. a jego stan po przetransportowaniu do szpitala oceniono na bardzo ciężki.

W pierwszych dniach po wypadku nie dawano mu wielu szans na przeżycie, zresztą w dalszym ciągu istnieje takie zagrożenie. W poniedziałek chłopca wybudzono ze śpiączki farmakologicznej. Alan mówi, jest z nim kontakt, ale w popalone w 60 proc. ciało zaczyna wdawać się martwica. Lekarze starają się ją usuwać - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Łukasz Ossowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Rytla i Okolic „Naszym dzieciom”.

Stowarzyszenie Naszym Dzieciom / Facebook.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij