Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

List byłych pierwszych dam ws. aborcji. Żona prezydenta milczy

39
Podziel się

Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa wydały wspólne oświadczenie, w którym apelują o to, by nie pogłębiać dramatu kobiet.

List byłych pierwszych dam ws. aborcji. Żona prezydenta milczy
(en.wikipedia.org/PAP/Stach Leszczyński)
bETYJaqd

*Byłe pierwsze damy wystosowały wspólny list w sprawie aborcji. *Bronią w nim dotychczasowego kompromisu aborcyjnego – podaje radiozet.pl.

Pierwsze damy na wstępie podkreślają swoje zaniepokojenie planowanymi zmianami.

Z ogromnym niepokojem przyjmujemy koncepcję odejścia od kompromisu w sprawie ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku.

Kompromis ten jest efektem poważnej dyskusji. Został wypracowany z dużym trudem. Jak wiele porozumień osiągniętych dzięki ustępstwom obu stron, bywał on w ciągu ostatnich 20 lat kwestionowany z różnych, często przeciwnych, pozycji - zarówno przez zwolenników aborcji na życzenie, jak i zwolenników bezwzględnego jej zakazu - przekonują.

Żony byłych prezydentów piszą, że nie we wszystkich kwestiach się zgadzają, jest jednak coś, co je łączy.

(…) Wszystkie jesteśmy matkami i wszystkie myślimy z troską zarówno o naszych córkach, jak i o wszystkich Polkach. Dlatego apelujemy o powstrzymanie działań, które sprawią, że kobiety znajdujące się w obliczu dramatycznie trudnych decyzji będą zmuszane do heroizmu przepisami prawa. Każda aborcja jest dramatem, ale nie można dramatu kobiet pogłębiać zmuszając je do rodzenia dzieci z gwałtu, czy do ryzykowania życiem i zdrowiem swoim lub dziecka - dodają.

bETYJaqf

Obawiają się konsekwencji zmiany obowiązującego prawa.

Przestrzegamy, że złamanie dotychczasowego porozumienia będzie nieuchronnie prowadzić do zastąpienia trudnego kompromisu stałą wyniszczającą walką, grożącą nieprzewidywalnymi zmianami i popadaniem w skrajne i przeciwne sobie rozwiązania, w zależności od zmiany władzy - piszą w liście.

bETYJaql

*W sprawie planów wprowadzenia totalnego zakazu przerywania ciąży milczy żona obecnego prezydenta Agata Kornhauser-Duda. *Czśsć opinii publicznej uważa, że powinna publicznie się wypowiedzieć. Kilka dni temu na swoim Twitterze prezydent stanął w jej obronie:

Moja Żona robi to, co uważa za właściwe dla swojej roli i ma do tego PRAWO.

*W zeszłym tygodniu w Sejmie został zarejestrowany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji". *Będzie on zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej przeprowadzania tego rodzaju zabiegów.

bETYJaqG
KOMENTARZE
(39)
olo
6 lat temu
Przedewszystkim dajcie aktualne zdięcie Komorowskiej a nie z przed 20 lat
agata popiera
6 lat temu
Bardzo dobrze. Jak nie Dudowa to one przynajmniej sie wypowiedzialy. Agata je popiera przeciez, tak samo jak ojciec Agaty.
wyb
6 lat temu
Żona prezydenta jest mądra i nie wypowiada się.
bETYJaqH
stb
6 lat temu
Najłatwiej przychodzi protestować za prawem do aborcji tym...." którzy się szczęśliwie urodzili", Sam ma pięciu wspaniałych synów i NIGDY nie przyszło mi na myśl "takie rozwiązanie" chociaż nie było łatwo. Jednak uważam, że każda kobieta ma obecna kobieta ma prawo wyboru, jest możliwość oddania dziecka do okna życia pozostawić w szpitalu. nie musi go wychowywać, ale też nie wyobrażam sobie aby kobieta zgwałcona musiała na siłę nosić i urodzić to dziecko i w dalszym ciągu przezywać traumę gwałtu, lub gdy zagra ciążą jej zdrowiu ( ale jeżeli konsylium lekarskie jednogłośnie tak orzeknie ) nie na zawołanie.
as33
6 lat temu
a po co pytają nieuka waleze???? Przeciez to nieuk pospolity i bufonka
ja POLKA
6 lat temu
Skoro jesteśmy katolikami i żyjemy w PAŃSTWIE PRAWA-zostawmy to sumieniom kobiet...niech prawo zawsze prawo znaczy a sprawiedliwość-sprawiedliwość......
odwagi Pani A...
6 lat temu
Szanowna Pani Agato . w kampani wyborczej powiedziala Pani ze nie boi sie czlowieczka z krotkimi nozkami . a tu LIPA, czy jest Pani ubezwlasnowolniona? martwimy sie
NIE PLATFORMI...
6 lat temu
Dwa kopciuchy na zdjęciu ,pierwsze damy dworu ,byle jakich prezydentów a same dno intelektualne,spadajcie baby Jagi na miotłę.
44
6 lat temu
Mogłyby napisać list z przeprosinami za to że ich mężowie sprzeniewierzyli się Polakom.
henry650
6 lat temu
Przestanic pierdzielic tylko pomyslcie jak by wasze matki dokonały aborcji to was mogło by nie byc ciemniaki
he
6 lat temu
największe obecne damy na allebranie.pl
obserwator44
6 lat temu
Tym którzy mówią że aborcja jest morderstwem proponuje zajmować się tymi nieszczęsnym dziećmi roślinkami i opowiadać dzieciom zmarłych matek że płód był ważniejszy niż ich MATKA!!! Ze trauma gwałtu ma iść przez całe życie za matka i dzieckiem które się o tym dowie z przeświadczeniem że jest przypadkowym ,,odpadkiem'' .Widuje takie dzieci i znam takich rodziców którzy dzień i noc są ,,robotami'' nad ,,czymś'' co tylko żyje ...A w sprawie aborcji najgłośniej ryczą stare panny,dewotki i ci którym dzieci /wnuki porodziły się zdrowe!!! Jestem za dotychczasowym prawem które jest 100% dobrym kompromisem a nie prawem biskupów -samców w roli zbierania na tacę i niecnej wiele razy roli z udziałem dzieci! Ci co nie są ojcami nie mają prawa głosu w tej sprawie! Sam mam troje i nie jeden zły sen z powodu zagrożenia chorobą w domu
stefan
6 lat temu
wychodzi na to ze jest najmadrzejsza z nich wszystkich
bETYJaqz
kicia
6 lat temu
Jaki prezydent taka pierwsza dama.On mówi to co karze prezes a Ona ma zakaz mówienia (mąż nie pozwala samodzielnie myśleć i mówić).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić