aktualizacja 

"Lot widmo" wywołał panikę. Stewardessy obudziły pilotów

47

Samolot pasażerski Delta Airlines DL8957 lecący z Niemiec do Kuwejtu zniknął z radarów. Kiedy w końcu go namierzono, piloci nie dawali żadnych oznak życia.

"Lot widmo" wywołał panikę. Stewardessy obudziły pilotów
(Domena publiczna, Gietje)

Kontrolerzy ruchu lotniczego na całym świecie byli w pełnej gotowości. Zniknięcie samolotu w greckiej przestrzeni powietrznej nastąpiło chwilę po tym, jak utracono kontakt z samolotem EgyptAir MS804. Do służb dotarła już wtedy informacja, że egipski airbus spadł do Morza Śródziemnego. Na pokładzie było 66 osób – czytamy w news.com.au.

*Nie można było bagatelizować sytuacji. *W poszukiwania DL8957 zaangażowano dwa myśliwce F-16. Piloci zlokalizowali samolot, ale nie mogli nawiązać kontaktu z pilotami. „Lot widmo” był już w pobliżu Santorini, greckiej wyspy na Morzu Egejskim. Piloci myśliwców zbliżyli się do maszyny Delta Airlines próbując ustalić, co dzieje się w środku samolotu. Chwilę później poinformowali, że widzą pilotów, którzy prawdopodobnie… śpią.

*Świetlne sygnały ostrzegawcze zainteresowały pasażerów. *Ci zaalarmowali stewardessy, które dobijając się do kabiny samolotu, szczęśliwie obudziły pilotów. Okazało się, że zasnęli na godzinę - mniej więcej tyle czasu nie dawali znaków życia z pokładu.

Autor: Izabela Kowalik

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić